Wydarzenia

Pawłowski: Liga zweryfikuje naszą pracę

2021-06-26 21:50:00
- Również po to gra się sparingi, by przełamywać zmęczenie, podnieść swój próg bólu i limit wydolności. To ma zaprocentować w trakcie sezonu, a liga zweryfikuje - mówi Bartłomiej Pawłowski po trzecim sparingu Śląska podczas obozu w Chorwacji (1:1 ze Slavenem Belupo).
Bartłomiej Pawłowski: Spotkanie stało na nienajgorszym poziomie, obie strony strzeliły po golu, a miały okazje na kilka kolejnych. Na pewno my stworzyliśmy ich troszkę więcej, zatem mogliśmy wygrać ten mecz. Trzeba jednak przyznać, że przeciwnik również miał groźne sytuacje. Slaven zajął siódme miejsce w chorwackiej ekstraklasie, więc musi prezentować przyzwoity poziom i dziś to pokazał.
 
Zacząłem mecz na prawym wahadle, w ostatniej fazie meczu przeszedłem na lewe, bo taka była konieczność. Jeśli jest taka potrzeba, to gram tam i nie ma dla mnie problemu.
 
Zmęczenie się nawarstwia, tak zawsze jest na obozie. Również po to gra się sparingi, by przełamywać zmęczenie, podnieść swój próg bólu i limit wydolności. To ma zaprocentować w trakcie sezonu, żeby wtedy mieć większe rezerwy i możliwości. W Chorwacji na obozie jestem pierwszy raz, ale nie ma na co narzekać. Mamy silnych sparingpartnerów i intensywne przygotowania, a to jest podczas obozu najistotniejsze. Liga zweryfikuje naszą pracę tutaj.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław