Wydarzenia

Pawłowski: Nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa

2020-12-06 13:00:00
Zwycięskie spotkanie z Rakowem Częstochowa skomentował dla nas strzelec gola na wagę trzech punktów Bartłomiej Pawłowski.
Bartłomiej Pawłowski: Na pewno cieszymy się, że w ostatnich w dwóch spotkaniach zdobyliśmy sześć punktów, ale mamy również świadomość, że do rozegrania w tym roku pozostały dwa mecze, a my nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa. Chcemy przed zimową przerwą mieć zaliczkę punktową, która pozwoli nam wystartować po przygotowaniach w nowej rundzie z o wiele lepszej pozycji.

Nie podeszliśmy do tego spotkania, jak gdybyśmy mieli jakiś nadzwyczajny respekt wobec przeciwnika. Wiedzieliśmy, że wygrana jest w naszym zasięgu i wszystko jest zależne od nas. U siebie czujemy się mocni, potrafimy wybiegać te spotkania i wywalczyć punkty. W drugiej części meczu stworzyliśmy sobie kilka fajnych sytuacji i co najważniejsze, na koniec odnieśliśmy zwycięstwo. Myślę, że na przestrzeni całego spotkania Raków był zespołem grającym w piłkę, ale to byliśmy bardziej konkretni.


Rozpoczęliśmy całkiem nieźle, potem Raków zepchnął nas nieco głębiej, pod naszą bramkę. Przez co gdy nawet przechwytywaliśmy piłkę, to do pokonania mieliśmy większy dystans i trudniej było nam przenieść się pod pole karne rywala. Może była to nasza niefrasobliwość, a może efekt dobrej gry Rakowa, ale w drugiej połowie udało nam się narzucić wysoki pressing i w znacznym stopniu to już my dominowaliśmy.

Jeśli nie uderza się na bramkę, to gole nie padają. Szukaliśmy tych strzałów i możemy teraz cieszyć się z trzech punktów. Nieco wcześniej oddałem w sumie nawet lepsze uderzenie lewą nogą. Ważne, aby ciągle próbować.

O naszym zwycięstwie w największym stopniu zadecydowało to, że po zmianie stron udało nam się przenieść grę na połowę rywala. Zespół Rakowa zmuszony był grać dalekim podaniem, a to nam pasowało, bo umieliśmy zbierać „drugie piłki”. Byliśmy częściej pod grą, a w konsekwencji zdobyliśmy zwycięską bramkę.
Autor: Biuro Prasowe, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław