Wydarzenia

Piątka zbita w derbach

2019-02-22 14:00:00
Są mecze, o których nie pamiętamy na drugi dzień. Są też takie, o których chcielibyśmy nie pamiętać. Zdarzają się jednak spotkania, które wbijają się w pamięć mocniej niż tabliczka mnożenia. Właśnie o nich piszemy w cyklu „Był taki mecz”. W kolejnym odcinku wspominamy niezwykłe derbowe starcie z mistrzowskiego sezonu WKS-u.
Był taki mecz: 6 listopada 2011 Zagłębie Lubin – Śląsk Wrocław 1:5.
 
Lider, który przyjeżdża do przedostatniej drużyny w tabeli, zawsze przed meczem jest stawiany w roli zdecydowanego faworyta. Nie inaczej było na początku listopada 2011 roku, kiedy Śląsk w Lubinie mierzył się z Zagłębiem. Gospodarze liczyli na sprawienie niespodzianki, atut własnego boiska i „efekt nowej miotły”. Meczem z WKS-em na ławce trenerskiej debiutował bowiem czeski trener Pavel Hapal, który zastąpił Jana Urbana. W szeregach Miedziowych często powtarzano, że co prawda w tabeli oba zespoły dzieli czternaście miejsc, ale przecież „derby rządzą się swoimi prawami”. Tym razem ten piłkarski bon-mot okazał się dla gospodarzy nadzwyczaj brutalny…

Dalszy ciąg artykułu "Piątka zbita w derbach" w lutowym numerze magazynu "Wokół Śląska". Oficjalny miesięcznik wrocławskiego klubu można nabyć w kasach stadionu przy ul. Oporowskiej, na Wyspie Kibica w Arkadach Wrocławskich, w wybranych salonach Kolportera i na Stadionie Wrocław podczas meczów. Można go również zakupić w sklepie on-line już teraz - TUTAJ.


 
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również