Wydarzenia

Pich: Stać nas na więcej

2020-11-28 19:45:00
Piąty gol w sezonie Roberta Picha pomógł WKS-owi pokonać Podbeskidzie 2:0 i przerwać serię czterech porażek z rzędu. - To nie był nasz najlepszy mecz, stać nas na więcej - mówi po spotkaniu słowacki skrzydłowy.
Robert Pich (wypowiedź dla Canal+): Zgadzam się, to nie był najlepszy mecz w naszym wykonaniu. Już w szatni po pierwszej połowie mówiliśmy, że musimy zagrać lepiej w drugiej. Ona też jednak nie była bardzo dobra, ale najważniejsze, że dołożyliśmy drugą bramkę i zdobyliśmy trzy punkty, bo na wyjazdach zbieramy ich za mało. Wierzę, że nasza gra się poprawi, bo na pewno stać nas na to, by prezentować się lepiej i strzelać więcej goli. Dziś sporo pomógł nam też nasz bramkarz, broniąc kilka strzałów. Cieszymy się z wygranej, jednak jest jeszcze sporo do poprawy.
 
W tym tygodniu rozmawialiśmy z trenerem o posiadaniu piłki, mówiłem, że według mnie powinniśmy mieć go więcej. Dużo biegamy i trudniej strzelać gole. Trzeba nad tym pracować, by się mniej bronić, bo wtedy może być groźnie i łatwiej tracić bramki.
 
Cieszy mnie, że strzelam gole i jestem najskuteczniejszym skrzydłowym w lidze. Najbardziej cieszy jednak, że dziś pomogłem drużynie w zwycięstwie. Cały zespół pracuje na bramki, nie jest tak, że tylko ja strzelam, gole są rozłożone między wielu zawodników i cały czas staramy się grać zespołowo.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław