Wydarzenia

Pich: To dla mnie emocjonujący moment

2021-04-21 12:05:00
- Muszę przyznać, że nigdy jeszcze nie strzeliłem takiego gola w samej końcówce, dającego zwycięstwo. To był dla mnie bardzo emocjonujący moment - mówi Robert Pich, który w doliczonym czasie gry zdobył bramkę na 4:3 w meczu Śląska z Podbeskidziem.
Robert Pich: Ten mecz miał różne fazy, wiele się zmieniało, było wiele goli, raz prowadziliśmy my, raz rywale. Nie było to łatwe spotkanie, ale od początku mieliśmy jasne nastawienie - dziś chcemy wygrać. Nawet jeśli można powiedzieć, że jest dużo do poprawy - bo rzadko kiedy tracimy aż trzy bramki, zwłaszcza w domu - ale z drugiej strony szacunek dla drużyny za walkę do końca. Ostatecznie szczęście przechyliło się na naszą stronę, co jest bardzo pozytywne. Lepiej zagrać słabiej ale wygrać - najważniejsze są trzy punkty, z których możemy się cieszyć.
 
Moja bramka? Prowadziłem piłkę i czekałem na moment, w którym podać albo na prawo do "Piacha", albo na lewo do Marcela. Wyczekiwałem, aż któryś z obrońców wyjdzie do mnie i wtedy chciałem zagrać na bok, ale oni zostali przy pilnowaniu stojących szeroko naszych zawodników, którzy zrobili bardzo ważną robotę. Nikt z przeciwników do mnie nie wyskoczył, otworzyła mi się przestrzeń do oddania strzału i podjąłem szybką decyzję o uderzeniu. Piłka dobrze się skręciła w stronę słupka i wyszła z tego ładna bramka. Muszę przyznać, że nigdy jeszcze nie strzeliłem takiego gola w samej końcówce, dającego zwycięstwo. To był dla mnie bardzo emocjonujący moment. Bardzo się cieszę, że wygraliśmy, bo walczyła o to bardzo mocno cała drużyna. Ostatnie trafienie zaliczyłem ja, ale każdy przyczynił się do zwycięstwa. Od środy jednak patrzymy już na piątkowy mecz z Rakowem.
 
Dobrze czuję się w tym miejscu na boisku, gdzie gram w nowym ustawieniu. Grałem wcześniej na "10", pod napastnikiem, obecna pozycja jest dosyć podobna. Mamy więcej przestrzeni i nie widzę problemu w zmianie systemu. Wielu z nas może nie grało w takim ustawieniu wcześniej, ale najważniejsze, że przynosi to skutek. Dobre wyniki poparte muszą być ciężką pracą i wiarą w to, co się robi.
Autor: Jędrzej Rybak, Tomasz Szozda, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław