Wydarzenia

Piłkarze Śląska po meczu w Mielcu

2022-09-03 17:20:00
Po słabym meczu ze Stalą, przegranym 0:2, głos zabrali zawodnicy WKS-u: Michał Szromnik, Petr Schwarz i John Yeboah.
Michał Szromnik (wypowiedź dla Canal+): Gol samobójczy? Straciliśmy bramkę, nie ma co rozdrabniać, kto popełnil większy błąd, czy Javier, czy ja. Powinienem tę piłkę wybić lub przyjąć. Ona podskoczyła, zdarzył się błąd i biorę odpowiedzialność na siebie. Nie będę zwalał na Javiera, który jest młodym zawodnikiem, ja powinienem zachować się lepiej. Przegraliśmy dwa ligowe mecze z rzędu, a to oznacza, że przed nami bardzo dużo roboty. Nie ma miejsce na narzekanie, płaszczenie się, usprawiedliwianie - bierzemy się w garść. Ja jestem zawodnikiem i skupiam się na grze, więc nie będę odpowiadał na pytanie kto powinien grać w ofensywie razem z Erikiem. Jako zespół musimy prezentować się lepiej.

Piotr Schwarz: Trudno mi cokolwiek powiedzieć. Bardzo chcieliśmy zagrać lepiej niż z Rakowem, a znowu straciliśmy prostą bramkę z dośrodkowania, co utrudniło mecz. Przegrywaliśmy jednak tylko 0:1, z tego wyniku można wyjść, ale brakowało nam pazerności w ataku. Oczywiście, brak Patricka Olsena był zauważalny, to bardzo dobry zawodnik, a ja świetnie się z nim dogaduje w środku pola. Dziś było widać, że również w tym fragmencie boiska nie wyglądamy najlepiej. Nie przegraliśmy jednak przez nieobecność czy słabszy mecz jednego zawodnika, tylko jako cała drużyna pokazaliśmy zdecydowanie zbyt mało.
 
John Yeboah: W pierwszej połowie od pierwszych minut staraliśmy się zagrozić Stali, ale ciężko było stworzyć dogodną sytuację. Niestety później wpadła bramka dla rywali i gra się skomplikowała. W drugiej połowie wyglądaliśmy lepiej, dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce, a rywale nie mieli zbyt wielu sytuacji. Ten samobójczy gol był pechowy i trochę nas to podłamało, ale do końca próbowaliśmy odwrócić losy spotkania. Rywale byli dzisiaj bardziej konkretni i skuteczni. Porażka zawsze boli i tym razem nie jest inaczej. Będziemy jeszcze mocniej pracować, żeby prezentować się lepiej w kolejnych meczach.
Autor: Biuro Prasowe, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław