Wydarzenia

Płacheta: Zostawiamy serce na boisku

2020-02-22 17:00:00
Mecz z Górnikiem Zabrze był udany dla Przemysława Płachety, który zaliczył asystę przy trafieniu Filipa Raicevicia. Pomocnik Śląska opowiedział o swoich ambicjach oraz zdradził, na czym skupi się zespół w końcówce rundy zasadniczej.
Przemysław Płacheta: Wiedzieliśmy, że Górnik to nie jest zespół, który się przed nami położy tylko będzie walczył o każdą piłkę. My znamy jednak siebie i każdy z nas doskonale wie, co ma zrobić. Przede wszystkim zawsze zostawiamy serce na boisku i wydaje mi się, że było to widać w tym meczu. 

Udało się dziś asystować, a liczby są ważne i dla mnie i przede wszystkim dla drużyny. Jestem zawodnikiem ofensywnym i właśnie z tych liczb jestem rozliczany. Mam nadzieję, że kolejnych w spotkaniach będzie się udawało dopisywać kolejne asysty lub bramki do swojego konta. 

Każdego dnia pracuję nad poszczególnymi elementami swojej gry, a jednym z nich są indywidualne pojedynki z obrońcami. Cały czas nabieram doświadczenia i myślę, że z każdym kolejnym meczem będzie to wyglądało coraz lepiej. Dam z siebie 200%, by tak było. 

Do końca rundy zostało jeszcze siedem meczów. Nie patrzymy na to, czy jesteśmy już blisko awansu do grupy mistrzowskiej. Dla nas liczy się każde kolejne spotkanie. Musimy się dobrze zregenerować, odpowiednio przygotować i wygrać następny mecz. Taki jest nasz cel.
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław