Wydarzenia

Pokonali Borussię, zgarnęli srebro!

2019-10-02 10:00:00
Kolejny sukces drużyny Śląsk Wrocław Blind Football! Tym razem zawodnicy WKS-u zajęli drugie miejsce podczas prestiżowego turnieju w Pradze, na którym pokonali m.in. zespoły Borussi Dortmund i FC Schalke 04.
Turniej u naszych południowych sąsiadów był dla blinfootbalistów Śląska próbą generalną przed październikowymi Klubowymi Mistrzostwami Świata w Bułgarii. Wrocławianie znaleźli się w grupie A, z Lokomotivem Lipsk, Zvezdą Moskovskają oblast oraz Borussią Dortumnd.
 
Choć w piłce nożnej osób widzących z pewnością drużyna z Dortmundu byłaby murowanym faworytem grupy, w rywalizacji blindfootballistów układ sił był nieco inny. Do półfinału z pierwszego miejsca awansowała Zvezda, a z drugiego... Śląsk!
 
WKS w pierwszym meczu spotkał się z Lokomotivem Lipsk. Pewną wygraną 3:0 zapewnił świetny występ kapitana, Roberta Mkrchtyana, który strzelił wszytkie trzy gole. Potem nadeszła pora na starcie ze Zvezdą Moskovskają. Rosjanie grali w Pradze jak z nut i nie dali Polakom większych szans, wygrywając 3:0. Na koniec rozgrywek grupowych Śląsk zmierzył się z Borussią Dortmund. Zespół z nazwą rozpoznawalną w każdym kraju świata musiał uznać wyższość wrocławskich piłkarzy. Po golu Mkrchtyana WKS zwyciężył 1:0 i zameldował się w najlepszej czwórce.Mecz o finał Śląsk rozegrał z kolejną znaną niemiecką marką - FC Schalke 04. I niewiele zabrakło, a liczba w nazwie drużyny okazała się prorocza... Podopieczni trenerów Praska i Nowackiego wygrali bowiem 3:0, wchodząc do wielkiego finału! Kapitalnie spisał się Adrian Słonika, strzelając dwa gole.
 
W starciu o wygraną wrocławianie ponownie zmierzyli się z Zvezdą Moskovskają oblast. I tym razem Rosjanie pokazali wielką siłę i mimo ambitnej walki naszej drużyny, to zespół ze wschodu zdobył złote medale, wygrywając 2:0. Śląsk zgarnął srebro!
 
Poza srebrnymi medalami zawodnicy Śląska Wrocław Blind Football opuścili Pragę również z indywidualnymi wyróżnieniami. Adrian Słoninka został wybrany najlepszym obrońcą całego turnieju, a rozgrywający świetne zawody Adrian Fleszar najlepszym graczem naszej drużyny. Ponadto uhonorowano Sławka Zagrobelnego za jego zasługi dla zespołu.To była świetna próba generalna, w której zawodnicy WKS-u udowodnili, że smiało można o nich mówić jako o silnej, europejskiej drużynie. Teraz pora na mundial!
Autor: Jędrzej Rybak

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław