Wydarzenia

Pokorny: Walczyliśmy dla kibiców

2024-04-07 11:29:00
W meczu 27. kolejki PKO BP Ekstraklasy Śląsk Wrocław w samej końcówce wywalczył zwycięstwo kosztem Warty Poznań. Po spotkaniu swój komentarz do meczu dał Peter Pokorny.

Peter Pokorny: To był ciężki mecz. Wiedzieliśmy, że taki będzie i że będziemy musieli walczyć do samego końca. Rywale grali w osłabieniu, ale w Ekstraklasie zawsze ciężko przedostać się w ostatnią tercję boiska, przez obrońców. Zagraliśmy bardzo dobry mecz, walczyliśmy do końca. Dla kibiców i za herb Śląska Wrocław. Musimy ciężko pracować do końca sezonu, a wtedy pojawią się również wyniki. 

 

Utrata bramki wynikała z momentu dekoncentracji. Tak zawsze się dzieje, kiedy wkrada się brak skupienia i koncentracji. Przeciwnik zawsze może strzelić, więc musimy być mądrzy i skoncentrowani i pracować nad tymi aspektami, ponieważ przez cały mecz, nawet kiedy rywal dostaje czerwoną kartkę, musisz być skoncentrowany w obronie. Warta miała jedną szansę i ją wykorzystała.

 

Brakowało mi dzisiaj Patricka i Petra, z którymi gram przez cały sezon (śmiech). Jednak dziś jako cały zespół wykonaliśmy bardzo dobrą pracę i nie ma znaczenia, kto gra. Każdy jest dla drużyny tak samo ważny i pokazujemy to w każdym meczu. Teraz do pierwszego składu dobijają się młodzi zawodnicy, którzy walczą o miejsce w zespole, co jest bardzo dobre dla całego klubu.

Autor: Kacper Karolczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław