Wydarzenia

Poprawa: Trzeba szanować ten punkt

2022-11-13 20:30:00
Śląsk bezbramkowo zremisował z Legią Warszawa w ramach meczu 17. kolejki PKO Ekstraklasy. Jednym z wyróżniających się zawodników był Konrad Poprawa. Obrońca wrocławian zaliczył kilka kluczowych interwencji i pomógł zanotować drużynie czyste konto. Po meczu podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat spotkania.
Konrad Poprawa: To był dziwny mecz. Ta duża ilość przerw sprawiła, że ciężko było złapać rytm. Trzeba szanować ten punkt, bo wszyscy widzieliśmy jakie sytuacje stworzyła sobie Legia. Nawet strzeliła gola, ale nasza obrona dobrze zareagowała i złapała zawodnika gości na spalonym, a bramka została anulowana. Musimy po prostu szanować punkt.

Tak, czuliśmy dodatkowy dreszczyk emocji przed tym spotkaniem. Szacunek dla kibiców, bo stworzyli niesamowitą atmosferę na tym meczu. Chciałbym zaprosić kibiców na kolejne, bo przy tak wypełnionych trybunach to aż miło się gra i jest dla kogo walczyć.

Doceniam to, że w ostatnich miesiącach gram więcej. To jest dla mnie najważniejsze. Wiem, że nadal popełniam błędy, ale jestem zawodnikiem, który ciągle się uczy i wyciąga wnioski, żeby tych błędów nie powielać. Dlatego cieszę się, że gram i oby tak dalej.

Lekki niedosyt oczywiście pozostaje. Mimo że to Legia kontrolowała spotkanie i była przy piłce, ale my kontratakami też potrafiliśmy stworzyć sytuacje, więc wydaje mi się, że też byliśmy groźni pod bramką rywala.
Autor: Piotr Paluszek, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław