Wydarzenia

Poprawa: Wisła czuła nasz oddech

2022-10-29 23:05:12
Śląsk Wrocław jako pierwsza drużyna w obecnym sezonie PKO BP Ekstraklasy zdobyła komplet punktów na stadionie Wisły Płock (2:1). O pomeczowy komentarz poprosiliśmy Konrada Poprawę.
Konrad Poprawa: Wydaje mi się, że mieliśmy pod kontrolą ten mecz, z boiska czułem, żę Wisła nie potrafi skontruować dobrej akcji i zagrozić nam. Cieszy postawa zespołu, bo odczułem to na murawie, że każdy jest aktywny, że jeden idzie za drugiego i o to w tym chodzi. Fajnie przechodziliśmy do kontrataków, dużo ze swojej strony robił John Yeboah, cieszy że właśnie z kontry zdobyliśmy jedną bramkę. Natomiast szkoda czystego konta, bo z mojej perspektywy wydawało się, że tam było wiele przypadku w polu karnym i jest żal straconej bramki. Ale czułem, że pod koniec pokusimy się o odzyskanie prowadzenia, bo było czuć siłę naszego zespołu dzisiaj.

Czy cofnęliśmy się za mocno? Wydaje mi się że i tak, i nie, bo mieliśmy swój pomysł na Wisłę, aby trochę się cofnąć, ale być aktywnym w doskoku i wyskakiwać do nich, jak będą przy piłce. To wyszło nam bardzo dobrze, bo Wisła czuła nasz oddech i ciężko było im zdobywać przestrzeń. Taka postawa napędza wszystkich wzajemnie.

Mogłem dziś strzelić bramkę, ale kurczę, spadła mi na moją słabszą, lewą nogę. Mam wrażenie, że gdzieś tam się też lekko poślizgnąłem. Ale muszę to jeszcze obejrzeć na spokojnie na powtórce, bo to była dosłownie krótka sekunda.
Autor: Kacper Rudzik, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław