Wydarzenia

Praszelik: Walczę o miejsce w składzie

2020-08-05 17:00:00
Piłkarze Śląska Wrocław wrócili do treningów. Po pierwszych zajęciach porozmawialiśmy z Mateuszem Praszelikiem, pomocnikiem Trójkolorowych.
Praszelik dołączył do Śląska z Legii Warszawa. Przerwa między rozgrywkami jest w tym roku wyjątkowo krótka i nie ma wiele czasu na aklimatyzację dla nowych zawodników, jednak pomocnik WKS-u nie boi się wyzwania. - Na razie jest bardzo dobrze. Dopiero poznaję chłopaków, a treningi na początku okresu przygotowawczego są ciężkie, ale o to chodzi, bo dzięki temu możemy się dobrze przygotować do sezonu. Wydaje mi się, że jestem osobą kontaktową i nie mam problemu z aklimatyzacją. Łatwo poznaję nowych znajomych, więc na pewno mi to pomaga – mówi Praszelik.
 
Konkurencja w środku pola i wśród młodzieżowców jest spora. Jak Praszelik widzi swoje szanse w walce o pierwszy skład? - Nie walczę o pozycję młodzieżowca, walczę o pozycję w składzie. Chcę pokazywać co potrafię na treningach i w ten sposób udowadniać swoją wartość – zaznacza pomocnik WKS-u.
 
Śląsk rozpocznie zmagania w PKO Ekstraklasie w sobotę, 22 sierpnia od meczu z Piastem Gliwice. Sześć dni wcześniej (16 sierpnia) zmierzy się z ŁKS-em Łódź w 1/32 Pucharu Polski. Jakie cele na rundę jesienną stawia przed sobą Praszelik? - Mam swoje cele, ale nie chcę o nich mówić. Na pewno celem drużyny będzie zwycięstwo w każdym kolejnym meczu, a ja będę chciał pomóc zespołowi, byśmy cały czas mogli iść do przodu – podsumowuje Praszelik. 
 
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław