Wydarzenia

Puchar Polski w blind footballu we Wrocławiu

2021-12-07 16:30:00
Śląsk Wrocław Blind Football będzie gospodarzem turnieju finałowego o Puchar Polski. W sobotę, 11 grudnia, na obiekcie Olimpijski FC we Wrocławiu zostaną rozegrane zawody z udziałem czterech drużyn, które wyłonią zdobywcę Pucharu Polski. Zapraszamy do udziału!
Po raz pierwszy turniej będzie tak silnie obsadzony, bo o trofeum zmierzą się cztery zespoły, w tym dwóch triumfatorów poprzednich edycji - Śląsk Wrocław i Wisła Kraków. W tym roku również te zespoły będą faworytem, a szyki spróbują im pomieszać drużyny Fundacji Nie Widzę Przeszkód oraz Fundacji Niewidzialna Piłka. Dla drugiej z nich będzie to debiut w tego typu zawodach.

Drużyny zagrają ze sobą systemem "każdy z każdym". Rozgrywki rozpoczną się już od godziny 9, a uroczyste otwarcie jest zaplanowane na godzinę 12. Tuż po nim, około 12:45, zostanie rozegrane najciekawiej zapowiadające się spotkanie dwóch wcześniejszych triumfatorów Pucharu – Śląsk Wrocław Blind Football oraz Wisła Kraków Blind Football.W bramce drużyny gospodarzy najprawdopodobniej będziemy mogli zobaczyć jedną z gwiazd całej dyscypliny, byłego reprezentanta Polski, Radosława Majdana, który wspólnie z drużyną Śląska w 2019 zdobył złoto podczas Klubowych Mistrzostw Świata.

Blind Football to dyscyplina paraolimpijska, która rozwija się w Polsce od 10 lat, jednak jej rozkwit i gwałtowny rozwój miał miejsce w ostatnich trzech latach. Bez wątpienia ogromną rolę w tym odegrały dwa ekstraklasowe kluby – Śląsk Wrocław i Wisła Kraków, które utworzyły sekcję blind footballu.
To właśnie te dwie drużyny będą faworytami zbliżającego się Pucharu Polski - w zeszłym roku zwyciężyła drużyna Wisły, natomiast dwa lata temu triumfowała drużyna z Dolnego Śląska.Więcej informacji na temat turnieju można uzyskać na facebookowym profilu Śląsk Wrocław Blind Football oraz u trenera drużyny, Mikołaja Nowackiego, pod numerem telefonu: 502 744 677
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Adam Stykowski

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław