Wydarzenia

Puerto: Jestem już gotowy

2019-08-10 18:00:00
Israel Puerto rozegrał swój pierwszy mecz w barwach Śląska Wrocław. Jak na razie było to jedynie spotkanie rezerw WKS-u, jednak zespół zachował czyste konto, a Hiszpan mógł sprawdzić swoją formę, przed występami w pierwszej drużynie.
Minęło już trochę czasu, od kiedy jesteś w klubie. Dziś miałeś okazję zagrać swój pierwszy mecz. Jakie są twoje wrażenia?

Israel Puerto: Wszystko ze mną w porządku. Czułem się bardzo dobrze i jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem odzyskać trochę "czucia gry" w dzisiejszym spotkaniu. Ostatni oficjalny mecz rozegrałem dwa miesiące temu i prawda jest taka, że muszę nabrać trochę rytmu gry, zanim wystąpię w PKO Ekstraklasie. Atmosfera była bardzo dobra. Koledzy z zespołu sporo mi dzisiaj pomagali i mogę być z tego powodu szczęśliwy.
 
Czekasz już na występy w pierwszym zespole?

Według mnie jestem już gotowy na grę z pierwszym zespołem. Bardzo chcę już w nim występować. Gdy trener zdecyduje się na mnie postawić, ja dam z siebie wszystko, by pomóc zespołowi utrzymać formę, w jakiej się obecnie znajduje. 

Jak się czułeś, grając dziś z tą drużyną?

Dobrze. Chłopaki pokazali dziś sporo jakości i energii. Rywalizacja na tym poziomie to dla nich dobra rzecz. My, jako bardziej doświadczeni gracze, możemy pomóc młodszym zawodnikom stać się lepszymi piłkarzami. Mam nadzieję, że akademia Śląska Wrocław będzie się nieustannie rozwijać i odnosić sukcesy.
 
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław