Wydarzenia

Puerto: Zespół pokazał charakter

2020-06-28 20:45:00
Strzelec pierwszego gola dla Śląska w meczu z Lechem (2:2), Israel Puerto, skomentował dzisiejsze spotkanie rozgrywane na Stadionie Wrocław.
Israel Puerto: To był dla nas ważny mecz. Mierzyliśmy się z bardzo dobra drużyną, z którą rywalizujemy o wysokie miejsce w tabeli. Zwłaszcza w pierwszej połowie dużą trudność stanowił deszcz. Murawa została tak mocno zmoczona, że nie było łatwo rozgrywać piłki. Myślę, że mimo to udało nam się stworzyć kilka dogodnych okazji. Lech natomiast właściwie swoją pierwszą sytuację zamienił na gola.

W drugiej połowie mieliśmy już w moim odczuciu zdecydowaną przewagę. Wykreowaliśmy wiele okazji i jestem bardzo zadowolony z tego, jak walczyła i pracowała na boisku cała drużyna. Musieliśmy gonić wynik, zespół pokazał charakter. Wszyscy dawali z siebie sto procent, walcząc o każdą piłkę.


Moja pierwsza bramka dla Śląska dała mi dużo radości. Cieszę, że jestem częścią tej drużyny, tego klubu i mogę grać dla takich kibiców. Jestem we Wrocławiu bardo szczęśliwy.

Sędzia sprawdził sytuację z rzutem karnym na VAR-ze, nie ma więc z czym dyskutować. Byłem bardzo blisko mojego rywala, skakałem do piłki, musiałem unieść rękę. W mojej opinii bardzo trudno jest dziś obrońcom skutecznie interweniować, nie narażając się na tego typu pojedynki.
Autor: Biuro Prasowe, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław