Wydarzenia

Rzuchowski: Musimy więcej grać w pole karne

2023-01-10 18:10:00
- Uważam, że więcej powinniśmy zagrywać w pole karne lub decydować się na uderzenia. Większość bramek wpada z "szesnastki", więc jeśli nie będziemy tam dostarczać piłek, to nie będziemy strzelać więcej goli - tak Michał Rzuchowski skomentował remis 1:1 z węgierskim Ujpestem w pierwszym sparingu Śląska podczas obozu przygotowawczego.
Michał Rzuchowski: Drugi kolejny mecz dostajemy gola pod koniec połowy... Dziś ta druga trwała tylko 30 minut, ale w ostatniej akcji meczu straciliśmy zwycięstwo. Cała drużyna jest za to odpowiedzialna. Może się rozluźliliśmy za szybko, nieważne, po prostu to nie może tak wyglądać, że tak głupio tracimy bramkę.

Kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku w trakcie spotkania, tylko miałem wrażenie, że gdy dochodziliśmy do 20. metra przed bramką rywala to nie za bardzo mieliśmy pomysł co zrobić z piłką. Takie mam osobiste odczucie po tym meczu. Podejmowaliśmy złe decyzje - gdy możemy dośrodkować to wycofujemy, nie podejmujemy ryzyka, przerzucamy na drugą stronę. Uważam, że więcej powinniśmy zagrywać w pole karne lub decydować się na uderzenia. Większość bramek wpada z "szesnastki", więc jeśli nie będziemy tam dostarczać piłek, to nie będziemy strzelać więcej goli. Grając dookoła pola karnego, albo z jednej strony boiska na drugą, nie da się trafić do siatki.
, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław