Wydarzenia

Samiec-Talar: Zwycięstwo doda nam skrzydeł

2024-03-03 13:30:00
Śląsk odniósł pierwsze ligowe zwycięstwo w 2024 roku. Trójkolorowi na własnym terenie pokonali Widzew Łódź 2:1. Po spotkaniu swojego komentarza udzielił Piotr Samiec-Talar.

Samiec-Talar: W tym meczu najważniejsze było zwycięstwo. Początek rundy wiosennej na pewno nie był taki, jak sobie zaplanowaliśmy, ale drużynę przede wszystkim poznaje się po tym, jak wychodzi z cięższych momentów. Wydaje mi się, że idziemy w dobrym kierunku i to zwycięstwo na pewno doda nam skrzydeł. 

 

Często pierwsza bramka potrafi całkowicie odmienić spotkanie, ponieważ rywal musi się wtedy bardziej otworzyć. Nabraliśmy pewności siebie. Z pewnością w poprzednich meczach wyglądałoby to inaczej, gdybyśmy to my jako pierwsi napoczęli rywala. Dzisiaj to my strzeliliśmy pierwsi, później mieliśmy jeszcze parę doskonałych sytuacji, następnie Nahuel świetnie zachował się w sytuacji sam na sam i strzeliliśmy na 2:0. Ostatecznie najważniejsze jest to, że wygraliśmy to spotkanie. 

 

Wydaje mi się, że można być jednocześnie zadowolonym ze swojego występu i mieć do siebie pretensje o to, że w pewnych momentach nie zrobiło się czegoś lepiej. Jedno nie wyklucza drugiego. Czułem się dzisiaj dobrze na boisku. Szczególnie szkoda tej sytuacji, kiedy bramkarz Widzewa obronił moje uderzenie, nie strzeliłem lepiej, bardziej do rogu. Powinienem tę sytuację zakończyć bramką.

 

W niedzielę mamy regenerację i zaczynamy już przygotowania do meczu z Jagiellonią. To zwycięstwo z Widzewem na pewno doda nam pewności siebie i do Białegostoku jedziemy po kolejne trzy punkty.

Autor: Kacper Karolczyk, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław