Wydarzenia

Scalet: Zawsze będę walczyć dla drużyny

2021-02-12 23:30:00
- W środku pola czuję się najlepiej, ale zawsze będę walczyć dla drużyny - czy trener wystawi mnie na skrzydle, czy jako napastnika - mówi Mathieu Scalet, strzelec gola dla Śląska w meczu z Wisłą Kraków (1:1).
Mathieu Scalet: Obecnie czuję się pewny siebie. Fizycznie jestem odpowiednio przygotowany, do tego czuję się dobrze psychicznie. Cieszę się, że dostałem dziś szansę i pomogłem zespołowi.
 
Często mówiłem, że najlepiej sie czuję w środku. Jeśli trener wystawia mnie na skrzydle, albo jako napastnika, to i tak zawsze będą walczyć i robić wszystko co umiem dla drużyny. Zagrałem trochę niżej niż zwykle, ale to nie był dla mnie problem. Trener zwracał uwagę, bym był skoncentrowany i dobrze przygotowany pod względem mentalnym.

Gra jest trochę inna w takich zimowych warunkach. Na początku pierwszej czy drugiej połowy było naprawdę zimno, potem jednak organizm mocno się rozgrzewa i aż tak nie czuć tego mrozu. Murawa również nie jest łatwa, piłka jest śliska. Warunki na pewno nie są optymalne, ale takie same dla obu drużyn.
 
W drugiej części meczu sporo czasu graliśmy w "10", musieliśmy mocniej walczyć, by nie stracić drugiej bramki. To się udało, ale oczywiście chcieliśmy dziś wygrać, z takim nastawieniem wyszliśmy na mecz. Pokazalismy serducho, zdobyliśmy jeden punkt, niestety nie trzy, jednak jako drużyna pokazaliśmy walkę, byliśmy razem i może być już tylko lepiej.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław