Wydarzenia

Schwarz: Chcieliśmy strzelać kolejne gole

2021-08-05 22:40:00
- Do Izraela pojedziemy po zwycięstwo, a nie bronić zaliczki. Musimy walczyć o kolejne gole i wygraną, by zdobyć awans. Taki jest nasz cel - mówi Petr Schwarz po pokonaniu Hapoelu Beer Szewa (2:1) w III rundzie UEFA Conference League.
Petr Schwarz: Pokazaliśmy dziś dużą determinację - i w ataku, i w obronie. Zagraliśmy bardzo dobry mecz. Oczywiście mieliśmy szansę, by zaliczka była większa, ale nie można teraz narzekać. Rywale mieli okazje właściwie tylko po stałych fragmentach gry - jeden z nich wykorzystali. Pod koniec meczu mieli trochę więcej posiadania piłki, ale nic konstruktywnego z tym nie zrobili, to jest dla nas ważne.
 
Chcieliśmy strzelać kolejne gole, nawet gdy prowadziliśmy. Myślę, że 2:1 to dobry wynik, ale to dopiero połowa drogi. Czeka nas wyjazd i w Izraelu trzeba wyjść z taką samą determinacją jak tutaj.
 
Zawsze mówiłem, że jestem zadowolony z tego, że gram. Czy w obronie, w pomocy, czy w ataku, to dla mnie mniej ważne niż to, by wychodzić na boisko. Dzisiejsza pozycja, gdy byłem ustawiony trochę wyżej, na pewno mi nie przeszkadzała.
 
Do Izraela pojedziemy po zwycięstwo, a nie bronić zaliczki. Musimy walczyć o kolejne gole i wygraną, by zdobyć awans. Taki jest nasz cel.
 
Miałem dziś okazje na bramki. Najpierw niepotrzebnie chciałem znaleźć kolegę na długim słupku, bo nie wiedziałem, że mam tak dużo miejsca. Potem strzał głową, szkoda, bo to było dobre dośrodkowanie, znalazłem się w dogodnej sytuacji i niestety piłka wylądowała na słupku. Mam nadzieję, że w kolejnym meczu już wpadnie.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław