Wydarzenia

Schwarz przed Puszczą: Chcemy zgarnąć pełną pulę

2024-03-13 14:00:00
W sobotni wieczór drużynę Śląska Wrocław czeka kolejny ważny mecz w PKO BP Ekstraklasie. Tym razem rywalem podopiecznych Jacka Magiery będzie Puszcza Niepołomice. Przed tym spotkaniem rozmawiamy z pomocnikiem WKS-u, Petrem Schwarzem.

Minęło już kilka dni od porażki w Białymstoku. Udało się zapomnieć o tym meczu i skupić w stu procentach na starciu z Puszczą Niepołomice?

Odpoczęliśmy już mentalnie po tym meczu z Jagiellonią. W naszych głowach jest tylko spotkanie z Puszczą i mocno się do niego przygotowujemy. Wiemy, jak ważne jest to starcie. Potrzebujemy punktów i chcemy w sobotę zgarnąć pełną pulę.

Spadliśmy na drugie miejsce po poprzedniej kolejce. Tobie lepiej się gra w pozycji broniącego lidera czy jednak lepiej jest być tym goniącym?

Nie zwracam na to uwagi. Szczerze mówiąc, to na ten moment nie sprawdzamy ciągle tabeli i tego na którym miejscu jesteśmy. Trzeba po prostu wygrywać i być skupionym na następnym meczu. Najważniejsza będzie tabela po ostatnim spotkaniu. Wtedy chcemy być jak najwyżej.

Czeka nas mecz z nieprzyjemnym rywalem. Chociażby Raków Częstochowa ostatnio przekonał się, że nie jest łatwo wygrać z Puszczą. My z kolei mieliśmy trudny mecz w Niepołomicach w pierwszej rundzie spotkań…

Puszcza potrafi urywać punkty. W całej PKO BP Ekstraklasie nie ma jednak łatwych rywali. Każdy ma swoją taktykę i swoje sposoby na grę, przez które potrafi być groźny. Nie inaczej jest z naszym kolejnym przeciwnikiem. Musimy uważać na ich mocne strony.Stałe fragmenty niepołomiczan to taki element, na którym trzeba się szczególnie skupić?


Zdecydowanie. Poza dobrymi rzutami rożnymi i wolnymi zagrywają też długie auty. Mieliśmy już odprawę na temat Puszczy. Wiemy, co potrafią zrobić na boisku. Teraz pozostaje to wszystko przećwiczyć i się przygotować. Chcemy grać tak, żeby w sobotę nic nas nie było w stanie zaskoczyć.

Nasz ostatni wygrany mecz to pamiętne spotkanie z Widzewem Łódź. Kibice popchnęli wtedy drużynę do zwycięstwa. Liczysz, że w sobotę znów Tarczyński Arena wypełni się fanami?

Chciałbym bardzo podziękować za to wsparcie w ostatnich meczów. Jak jesteśmy na boisku, to kibiców widać i słychać. Bardzo to pomaga. Liczę, że kibice przyjdą w sobotę i wesprą nas w jak największej liczbie.

Pomóżmy Śląskowi wrócić na zwycięską ścieżkę! Bilety na mecz z Puszczą Niepołomice są dostępne TUTAJ.

Autor: Bartosz Rabenda, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław