Wydarzenia

Śląsk Wrocław Blind Football trzeci w Europie Centralnej!

2019-06-19 13:00:00
Najlepsi podczas zmagań w Budapeszcie i ostatecznie trzeci w Lidze Europy Centralnej - zawodnicy Śląsk Wrocław Blind Football sięgają po kolejne sukcesy!
Sześć kolejek w czterech krajach, kilkadziesiąt meczów mnóstwo bramek, emocji, radości i rozczarowań. Liga Europy Centralnej Blind Football stałą w tym sezonie na wysokim poziomie, w czym ogromny udział miały drużyny z Polski. Śląsk Wrocław zajął trzecie, a Wisła Kraków drugie miejsce. Zwyciężył Avoy MU Brno z Czech.

Podczas ostatniej ligowej kolejki zespoły rywalizowały w Budapeszcie. Podczas zmagań w stolicy Węgier najlepsi okazali się blind footballiści z Wrocławia! Piłkarze Śląska przez cały weekend stracili tylko jedną bramkę i nie przegrali żadnego meczu. W sumie mogą się już pochwalić serią 10 kolejnych spotkań bez porażki! Wygrana w Budapeczcie pozwoliła zwyciężyć w starciu z zespołem z Pragi w rywalizacji o 3. miejsce w tabeli całej ligi.Poniżej komplet wyników z weekendowych spotkań rozgrywanych w Budapeszcie:
 
Śląsk Wrocław - BSC Praga 1:0
Bramka dla Śląska: Robert Mkrtchyan
 
Śląsk Wrocław - Wisła Kraków - Blind Football 0:0
 
Śląsk Wrocław - LASS Budapeszt 1:0
Bramka dla Śląska: Robert Mkrtchyan
 
Śląsk Wrocław - ÖBSV Wiedeń 1:1
Bramka dla Śląska: Łukasz Byczkowski
 
Śląsk Wrocław - Avoy MU Brno 0:0

Puchar Polski, świetne wyniki w międzynarodowych zmaganiach w Belgii i na Węgrzech, a teraz brązowy medal Ligi Europy Centralnej - odkąd zespół blind footballu z Wrocławia występuje pod szyldem Śląska daje kibicom mnóstwo powodów do satysfakcji i dumy.

Dodatkowo indywidualne wyróżnienie otrzymał Adrian Słoninka. Zawodnik Śląska został wybrany najlepszym obrońcom całej ligi! Liczba straconych przez WKS bramek podczas zmagań w Budapeszcie dowodzi, iż taki wybór był jak najbardziej na miejscu. Z kolei MVP naszej drużyny wybrano Łukasza Byczkowskiego. Brawo, Słoniu! Brawo, Byku!Serdeczne gratulacje dla całej drużyny Śląska. Trenerów, piłkarzy, przewodników i wszystkich, którzy sprawiają, że fani Trójkolorowych mogą być z Was dumni. Gratulujemy również drużynie Wisły Kraków srebrnych medali.

A oto kadra Śląska z ostatniej kolejki w Budapeszcie:

1. Łukasz Byczkowski
2. Przemysław Młyński 
3. Adrian Słoninka 
4. Artur Fleszar
5. Tadeusz Sypień 
6. Robert Mkrtchyan
7. Hubert Bożek 
8. Sławomir Zagrobelny  
Trenerzy: Lubomir Prask, Mikołaj Nowacki
Autor: Jędrzej Rybak

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław