Wydarzenia

Stachowiak: To sprawiedliwy rezultat

2023-03-05 19:58:00
Śląsk Wrocław zremisował z Cracovią 1:1 w ramach 23. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Prezentujemy zapis pomeczowej konferencji prasowej z udziałem drugiego trenera WKS-u, Macieja Stachowiaka.
Maciej Stachowiak: Ostatnie kilka dni to był trudny okres i chcieliśmy dzisiaj pokazać, że jesteśmy drużyną, która potrafi powalczyć na trudnym terenie. Chcieliśmy wygrać, ale ten remis jest bez wątpienia sprawiedliwy. Pierwsza połowa należała do tych wyrównanych, w drugiej przez 20 minut straciliśmy kontrolę, a potem obie drużyny mocno atakowały, lecz nic ostatecznie z tego nie wynikło. Jak wspomniałem – remis to sprawiedliwy rezultat i doceniany ten punkt.
 
Łukasz Bejger był jedną z opcji na lewe wahadło i musiał tam zagrać bez większego przygotowania. Sam nam jednak zakomunikował, że jest gotowy i rzeczywiście sobie poradził. Oceniam ten występ jako dobry, a nawet bardzo dobry. Strzelił ważną bramkę i jest z pewnością alternatywą na przyszłość. Wywiązał się ze swoich zadań i odpowiednio zastąpił Victora Garcię. 
 
Patryk Szwedzik bardzo dobrze prezentuje się na treningach i zaliczył udany debiut w rezerwach. Zasługiwał na dzisiejszy występ. Szkoda, że nie wykorzystał swojej okazji, aczkolwiek wniósł sporo świeżości do poczynań drużyny. 
 
Szkoda tej kontry Erika Exposito. Decyzja była zła, ale koledzy nie ustawili się najlepiej i być może dlatego nasz napastnik chciał wykończyć tę sytuację indywidualnie. To na pewno był ważny moment pierwszej połowy, ale nie zamierzamy tego zbyt długo rozpamiętywać i chcemy skupić się na przyszłości. 
 
Zawieszenie Patricka Olsena i Konrada Poprawy komplikują nasze plany, ale liczymy, że zastępcy staną na wysokości zadania i pokażą się z jak najlepszej strony.
 
Trener Djurdjević jest chory i stracił głos, dlatego dzisiaj to ja pojawiłem się na konferencji prasowej. 
 
Autor: Marek Wadas, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław