Wydarzenia

Startują klubowe MŚ z udziałem Śląska!

2019-10-25 12:00:00
Na ten dzień czekali długie miesiące. Dziś piłkarze Śląska Wrocław Blind Football odlecieli do Bułgarii na Klubowe Mistrzostwa Świata. Marzeniem jest medal, ale już sam udział znaczy bardzo wiele. Zawody potrwają do 30 października.
O tym, że wielkim celem jest wyjazd na KMŚ zawodnicy i trenerzy blindfootballowej drużyny mówili już w kwietniu, gdy przyjmowali nazwę i barwy Śląska Wrocław. Dziś to marzenie staje się rzeczywistością. O 10:50 z Warszawy odleciał samolot do Sofii z zawodnikami WKS-u na pokładzie. Stamtąd zespół czeka jeszcze 400 km podróży autokarem do Sozopolu, gdzie w dniach 25-30 października rozegrany zostanie turniej najlepszych klubowych drużyn blind footballu świata.
 
Za drużyną Śląska miesiące przygotowań, meczów, treningów i turniejów. I choć "po drodze" zdobyli m.in. Puchar Polski, zajęli trzecie miejsce w Lidze Europy Centralnej czy też dotarli do finału turnieju w Pradze (pokonując m.in. Borussię Dortmund) - celem nadrzędnym zawsze był wyśniony mundial.
 
Polacy nie są faworytem, jednak na przestrzeni ostatniego półrocza pokazali, że należą do szerokiej europejskiej czołówki i klubowy czempionat może być tego kolejnym dowodem. Zawodnicy Śląska za kandydatów do złota uznają rosyjską drużynę Awangard Mytiszczi a także Marokańczyków z Casablanki. Sami po cichu liczą na medal, choć z pewnością potrzebna będzie dobra forma, wysoka skuteczność i łut szczęścia. Chociażby w losowaniu, które zaplanowano na piątek, na godz. 21.
 
Jak zawsze dużo będzie zależeć od szczelnej obrony, którą dowodzić będzie najpewniej duet Adrian Słonika (obrońca) i Radosław Majdan (bramkarz). Pierwszy z nich zdobył niedawno nagrodę dla najlepszego defensora turnieju w Pradze, a drugi dołączył do drużyny w lipcu, stając się nie tylko ważnym punktem zespołu na murawie, ale i pomagając w promocji drużyny i całej dyscypliny. Za zdobywanie bramek odpowiadać będą m.in. Łukasz Byczkowski, kapitan Robert Mkrtchyan oraz Artur Fleszar. Żeby osiągnąć sukces na tak wielkiej imprezie potrzebna jest jednak najwyższa forma każdego członka drużyny, piłkarzy, trenerów i przewodników. Zaangażowania na pewno im nie zabraknie! Cały Śląsk i sportowy Wrocław trzymają za Was kciuki!

Kadra Śląska Wrocław Blind Football na Klubowe Mistrzostwa Świata w Bułgarii:

Piłkarze: Krzysztof Apolinarski, Sławomir Zagrobelny, Radosław Majdan (bramkarze), Marcin Lubczyk, Artur Fleszar, Łukasz Byczkowski, Robert Mkrtchyan, Krzysztof Zarzycki, Przemysław Młyński, Adrian Słoninka
Trenerzy: Mikołaj Nowacki, Lubomir Prask


Autor: Jędrzej Rybak

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław