Wydarzenia

Stiglec: Potrzebujemy trzech punktów

2020-02-19 14:15:00
Na konferencji prasowej przed mecze z Górnikiem Zabrze, na pytania dziennikarzy odpowiadał Dino Stiglec - obrońca Śląska Wrocław.
Dino Stiglec: Górnik to silny zespół. Rozmawialiśmy o nich w szatni i chłopaki mówili, że od długiego czasu nie mogą ich pokonać. Mamy nadzieję, że w piątek wygramy, bo potrzebujemy trzech punktów. Poprzednie mecze nie mają znaczenia. Liczy się to, co przed nami. 
 
Punkt zdobyty w Szczecinie był bardzo ważny. W pierwszym meczu z Lechią powinniśmy wygrać. Wszyscy wiemy, jak potoczyło się tamto spotkanie. Popełniliśmy wtedy błędy w obronie. Teraz musimy być skoncentrowani na piątkowym meczu. Jeśli go wygramy, to wszystko będzie w porządku.
 
Potrzebujemy czasu, żeby się zgrać z Diego. To nie jest łatwe, gdy gra się z nowym zawodnikiem w obronie. W drugim meczu nasza współpraca wyglądała już przyzwoicie. Myślę, że w kolejnych spotkaniach będzie jeszcze lepiej.
 
W Szczecinie musiałem być skoncentrowany na obronie, ale w drugiej połowie już trochę częściej atakowałem. W niektórych meczach nie można myśleć o grze do przodu. Jestem obrońcą i na tym się muszę skupiać.
 
Grałem na wahadle i jako środkowy obrońca w trakcie ostatnich sezonów w Słowenii. Nie jest to dla mnie problemem, jeśli będzie taka potrzeba, to mogę wystąpić na obu pozycjach, jednak na ten moment nie rozmawiałem o tym z trenerem.
 
Márk Támas jest w klubie krótko, nie miałem jeszcze okazji z nim dłużej porozmawiać. Ma jakość i jego atutem jest gra lewą nogą. Dzięki temu może grać na lewej obronie i na środku. 
 
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław