Wydarzenia

Stiglec: Slaven to klub z ambicjami

2019-07-06 08:00:00
Dino Stiglec, chorwacki obrońca Śląska, przez 1,5 roku występował w barwach Slavena Belupo. W sobotę wrocławianie zmierzą się z byłym klubem naszego nowego zawodnika. Dino opowiedział trochę o najbliższym sparingpartnerze Wojskowych.
Dino Stiglec: Slaven to taki typowy klub ze środka tabeli. Na nadchodzący sezon zbudowali nową drużynę i chcą być w pierwszej piątce. Taka pozycja dałaby im miejsce w europejskich pucharach. Zrobili taki miks doświadczonych i młodych zawodników. Prawdopodobnie już mają mocniejszą drużynę niż w zeszłym sezonie, ale z pewnością to jeszcze nie koniec transferów i ściągną jakichś nowych piłkarzy.
 
Z pewnością Hajduk Split można ocenić wyżej niż Slaven. Hajduk od wielu lat jest w ścisłej czołówce tabeli. Ale Slaven to też mocny zespół, z pewnością nie należy ich lekceważyć. Dobrze wspominam okres gry w Belupo Do tej pory mam wielu przyjaciół w tej drużynie, rozmawiam z nimi codziennie i dzięki temu znam sytuację w klubie. Wiem, że mają plany na awans do europejskich pucharów. To ambitny cel, ale nie uważam, żeby był niemożliwy.
 
Miło, że obóz mamy w Słowenii. Znam ten kraj, bo grałem tutaj 2,5 roku. Nie mam jednak specjalnych uczuć z nim związanych. Jestem Chorwatem i gdybyśmy mieli obóz w Chorwacji to dopiero wtedy byłoby dla mnie coś specjalnego. 
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław