Wydarzenia

Szczerbal: Więcej pracy nogami, niż na linii

2019-07-06 18:40:00
Po raz pierwszy w okresie przygotowawczym między słupkami Śląska pojawił się Dariusz Szczerbal, który zagrał 45 minut ze Slavenem Belupo, zachowując czyste konto. - Miałem więcej pracy nogami niż interwencji na linii czy przedpolu - mówi bramkarz Śląska.
Dariusz Szczerbal: To mój pierwszy mecz w okresie przygotowawczym, ale czułem się pewny siebie. Po to ciężko pracowałem, by móc w końcu zagrać.  Dostałem 45 minut, byłem pewny, ale brakowało dokładności. Muszę nadal nad tym pracować i szlifować rozegranie.
 
Było tak, że więcej miałem pracy nogami, podań, wybić i wykopów, niż interwencji na linii czy też rękami na przedpolu. Kilka razy nie udało się rozpocząć akcji tak jak chciałem i będę chciał to poprawić, by nawet przy wysokim pressingu rywali posyłać piłkę dokładnie w boczną strefę.
 
Miałem jedną, może dwie sytuacje do wybronienia. Jeden to strzał głową, z którym nie mogłem mieć żadnych problemów, a drugie to uderzenie nogą z prawej strony. Ten strzał wymagał sporo koncentracji, musiałem poczekać do końca, a przeciwnik chciał zmieścić mi piłkę między nogami. Zdążyłem zareagować i obroniłem nogą. Nie była to jednak na pewno tak trudna sytuacja i obrona, by mówić, że "wow".
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław