Wydarzenia

Tamás: Pierwsze spotkania zawsze są trudne

2021-07-08 22:20:00
- Pierwsze spotkania zawsze są trudne. Dziś wygraliśmy, co jest dla nas najważniejsze - mówił Márk Támas, zdobywca zwycięskiej bramki w meczu z Paide Linnameeskond.
Márk Tamás: W Europie tak to wygląda. Nawet gdy grasz z teoretycznie słabszym zespołem w meczu wyjazdowym musisz od początku dawać z siebie wszystko i dominować. Pierwsze spotkania zawsze są trudne. Dziś wygraliśmy, co jest dla nas najważniejsze. Następny mecz gramy na własnym stadionie. Tam również musimy zdominować rywala, strzelić więcej goli i wygrać. 
 
Popełniliśmy dziś jeden błąd w obronie. Będziemy musieli nad tym pracować. Znaleźć sposób, by zdominować mecz i nie dać przy tym przeciwnikowi żadnych szans na strzelenie gola. Myślę jednak, że najważniejsze było dziś zwycięstwo. Wygrywamy na wyjeździe i idziemy dalej.
 
Mój gol był dla mnie wyjątkowy. Już w pierwszych minutach miałem też sytuację i poczułem, że to jest dzień, w którym mogę zdobyć bramkę. To był mój pierwszy mecz w europejskich pucharach. Kończę go z golem i jest to dla mnie coś niezwykłego. Przez chwilę obawialiśmy się, że to spotkanie skończy się remisem. Czułem jednak siłę zespołu. Każdy był pozytywnie nastawiony i do samego końca miałem nadzieję na zwycięstwo. 
Autor: Grzegorz Krawczyk, Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław