Wydarzenia

Trener Dymkowski: Mecz dwóch połówek

2024-01-20 15:40:00
Śląsk Wrocław przegrał z Hajdukiem Split 1:3 w sparingu na obozie #UMAGica. Tuż po meczu zamieniliśmy kilka słów z jednym z trenerów Śląska Wrocław - Marcinem Dymkowskim.
Trener Dymkowski: Klasyczne starcie dwóch różnych połów. Do przerwy był to bardzo wyrównany mecz. Hajduk nie był w stanie wykreować sobie żadnej groźnej sytuacji, my natomiast stanęliśmy przed szansą na objęcie prowadzenie i powinniśmy ją wykorzystać, ale się nie udało. Reasumując - pierwsze 45 minut zaliczamy na plus.

Po przerwie wybiegła zupełnie inna jedenastka z sześcioma bardzo młodymi zawodnikami. Do pewnego momentu było naprawdę w porządku, starcie było wyrównane. Hajduk miał jedną klarowną sytuację, później szansę na wyrównanie miał Burak Ince. Mecz nie miał raczej zawrotnego tempa. Później niestety straciliśmy kolejne bramki, w tym jedną po kontrowersyjnym rzucie karnym. 

Byliśmy bardzo blisko tej sytuacji i stąd nasza emocjonalna reakcja na decyzję arbitrów. Yehor Matsenko dotknął piłki udem, a nie jak twierdzi sędzia - ręką. Trzeba jednak pamiętać, że to nie są sędziowie z licencją i takie sytuacje mogą się zdarzać, oni nie sędziują na najwyższym poziomie. Szkoda, bo to oczywiście trochę nie fair wobec zawodników.

Niestety przegrywamy 1:3, ale jesteśmy na obozie. Wciąż pracujemy nad pewnymi aspektami motorycznymi, taktycznymi. Widać progres, a to najważniejsze.

Lewuis Pena przyjechał do nas na obóz, nie wiemy, jak przygotowywał się wcześniej. Obecnie jest gotowy na 20 minut i tyle zagrał.

Autor: Marek Wadas

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław