Wydarzenia

Trener Łuczywek: Mecz był wyrównany

2024-01-23 13:15:00
Śląsk Wrocław zwyciężył w sparingu z NK Domzale 2:1. Karol Borys był jednym z autorów trafień, natomiast trener Tomasz Łuczywek tak skomentował ten mecz.
Trener Tomasz Łuczywek: Mecz był wyrównany, ale cieszy to zwycięstwo oraz zdobycie dwóch bramek. Graliśmy z drużyną z najwyższej klasy rozgrywkowej w swoim kraju. Zdecydowaliśmy się dzisiaj wystawić i dać szansę chłopakom, którzy grali mniej w Ekstraklasie podczas rundy jesiennej. 
 
Tacy zawodnicy jak Tudruj czy Wróblewski to młodzi chłopcy, którzy w przyszłości będą stanowić o sile naszego zespołu, na razie budują swoją pozycję i zaprezentowali się solidnie dzisiaj.
 
Stałe fragmenty gry są po to, żeby zmaksymalizować szansę na zdobycie bramki. Dążymy do tego, żeby więcej strzelać bramek po rzutach rożnych czy rzutach wolnych. 
 
Ten, kto strzela rzuty karne pod nieobecność Erika Exposito wyłania się podczas meczu. Zawodnicy dogadują się na murawie. Najczęściej piłkę bierze osoba, która czuje się najpewniej. Dzisiaj do jedenastki podszedł Karol Borys, pewnie uderzył i zdobył bramkę.
 
Karol dzierżył opaskę kapitana już w młodzieżowych reprezentacjach Polski, cieszy nas to. Dzisiaj był on wyróżniającą się postacią na boisku i widać było, że ta opaska dodała mu skrzydeł.
Autor: Hubert Mrówczyński, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław