Wydarzenia

Verdasca: Atmosfera była wspaniała

2022-11-13 20:12:12
#WKS75, czyli starcie Śląska Wrocław z Legią Warszawa w ramach 17. kolejki PKO BP Ekstraklasy, zakończyło się bezbramkowym remisem. To spotkanie dla nas skomentował stoper Trójkolorowych, Diogo Verdasca.
Diogo Verdasca: Myślę, że to było dobre spotkanie. Naszym celem było zakończenie tego roku ze zwycięstwem, ale remis dla nas na tym etapie też jest dobrym wynikiem. To było całkiem dobre spotkanie zwłaszcza w pierwszej połowie, ale przede wszystkim atmosfera była wspaniała. Jest czystą przyjemnością grać przy takim dopingu i otoczce.

Oczywiście, oni nam sprawiali kłopoty w obronie, ale to też działało w drugą stronę. My też wykreowaliśmy kilka sytuacji pod bramką Legii - czy to dla Erika, czy dla Johna, ale zabrakło nam skuteczności i kończy się to remisem. Z mojej perspektywy widziałem, że oni starają się grać wysokim pressingiem, co w efekcie pozostawia nam przestrzenie, gdzie możemy zagrać piłkę. Dałem znać Erikowi, że będę szukał takich podań, jedno z nich dało nam szansę do zdobycia bramki, niestety nie udało się to. 
Autor: Kacper Rudzik, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław