Wydarzenia

Verdasca: Fernando Santos to bardzo dobry trener

2023-01-26 09:00:00
Od kilku dni całe piłkarskie środowisko żyje wyborem nowego selekcjonera reprezentacji Polski, którym został Fernando Santos. Portugalski trener ma na swoim koncie liczne sukcesy, w tym mistrzostwo Europy w 2016 roku czy zwycięstwo w pierwszej edycji Ligi Narodów. Dorobek selekcjonera doskonale zna Diogo Verdasca, portugalski stoper Śląska Wrocław. Zapytaliśmy naszego zawodnika, co myśli o takim wyborze ze strony PZPN-u.
Diogo Verdasca: Fernando Santos to bardzo dobry trener z ogromnym doświadczeniem. Jego zespoły cechuje świetna organizacja w defensywie i zabójcze kontrataki. Na początku swojej przygody z reprezentacją Portugalii nasz zespół grał na dwóch napastników. W późniejszym etapie Santos preferował ustawienie z jednym snajperem.
 
Portugalczycy mają bardzo dobrą opinię o Fernando Santosie, ponieważ to właśnie z nim nasza reprezentacja po raz pierwszy w historii sięgnęła po mistrzostwo Europy, a także wygrała premierową edycję Ligi Narodów. To było coś niesamowitego dla Portugalii, dla piłki nożnej i całego kraju. Mamy wielu utalentowanych i znakomitych zawodników.
 
Nie uważam, żeby Portugalia pod wodzą Fernando Santosa grała defensywnie. Mieliśmy zwarty i szczelny środek, a do tego bardzo dobrze radziliśmy sobie w grze z kontry. To było dla nas odpowiednie rozwiązanie, ponieważ mamy niezwykle utalentowanych skrzydłowych, jak Bernardo Silva czy Diogo Jota. Co więcej, za wykończenie odpowiadał przecież Cristiano Ronaldo. Mamy dużo talentu i jakości, a także wielu zdolnych, młodych piłkarzy. Ta mieszanka sprawiła, że wygraliśmy wspomniane trofea.
 
Jestem zdania, że Fernando Santos to bardzo dobry trener dla reprezentacji Polski. To świetny szkoleniowiec, który wykonywał znakomitą pracę również w Porto czy drużynie narodowej Grecji. Jego dorobek jest imponujący i myślę, że to najlepiej świadczy o nim, jako o trenerze. Polska również ma bardzo dobrych i młodych zawodników, utalentowanych piłkarzy i wierzę, że już niebawem Biało-czerwoni będą osiągać naprawdę rewelacyjne wyniki.
Autor: Mateusz Lubański, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław