Wydarzenia

Wypart: Najbardziej intensywna praca przed nami

2023-01-07 14:30:00
Ostateczna kadra na obóz nie jest jeszcze znana, a jednym z zawodników, który nie jest pewny swojego miejsca na zgrupowanie w Turcji jest Olivier Wypart. Młody obrońca opowiedział o wrażeniach z pierwszego w 2023 roku sparingu WKS-u.
Olivier Wypart: To dopiero pierwszy sparing, więc nie będziemy już teraz osądząć naszej gry czy formy. Trwa okres przygotowawczy i to w lidze trzeba będzie pokazywać się z jak najlepszej strony. Choć oczywiście na pewno chcielibyśmy, by wynik był lepszy. Dobrze znam się z Sebastianem Bergierem, ale nie udało się dziś skonstruować za wielu wspólnych akcji na naszej lewej stronie. Nie graliśmy też całej połowy na swoich nominalnych pozycjach więc mogło nam uciekać zgranie. Powtórzę jednak, że to sparing, który ma przygotować drużynę do ligowych starć.
 
Mam nadzieję, że znajdę się w kadrze na obóz, ale jeszcze nie dostałem ostatecznej informacji, dzisiejszy sparing był ostatnią okazją dla sztabu, by przyjrzeć się zawodnikom i podjąć decyzje. Nie było oczywiście żadnego ultimatum "zagraj dziś dobrze, to pojedziesz, a jak nie - zostaniesz". Na pewno chciałbym pojechać, mocno pracować, pokazać się z dobrej storny, by wiosną zadebiutować w Ekstraklasie. To mój cel.

Nie trenowałem wszystkich dni razem z drużyną, więc mam w nogach mniej zajęć niż reszta chłopaków, którzy sporo już biegali. Ta najbardziej intensywna praca jeszcze przed nami, obóz w Turcji będzie bardzo ważny i mam nadzieję, że będę mógł pracować tam razem z zespołem.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław