Wydarzenia

Yehor Matsenko: Takie mecze motywują

2024-01-28 10:00:00
Mecz Śląska Wrocław z RB Salzburg zakończył serię sparingów Wojskowych podczas zgrupowania w Chorwacji oraz Austrii. W spotkaniu z mistrzem Austrii wrocławianie zanotowali bezbramkowy remis. Mecz skomentował obrońca WKS-u, Yehor Matsenko.

Yehor Matsenko: Zespół z Salzburga bardzo dobrze przygotował to spotkanie pod kątem organizacyjnym. Mecz był wyrównany. Mieliśmy swoje okazje, podobnie jak rywale. Mamy ustalone założenia i w tym sparingu staraliśmy się je przekładać na boisko, aby potem procentowało to w lidze. Mamy dużo materiału do analizy.

To był ciężki rywal. Salzburg gra w lidze Mistrzów. Myślę, że dla każdego to było dobre, aby sprawdzić się na takim poziomie intensywności. Cieszę się, że zmierzyliśmy się z takim przeciwnikiem. Fajnie się gra z takimi zespołami, bo to motywuje do bycia na podobnym poziomie.

Tym sparingiem zamykamy świetny obóz. Stworzyliśmy team i mamy mocna drużynę. Każdy dawał z siebie wszystko, co mógł. Sztab wszystko dobrze poukładał. Wracamy do pięknego Wrocławia. Są dwa dni wolnego, potem wracamy na pełnych bateriach. Przed nami kilkanaście spotkań ligowych i każde z nich to finał.

Już zapraszamy wszystkich kibiców na mecz z Pogonią Szczecin. Niech kibice przyjdą też na mecz sparingowy z Kaliszem, aby dać nam ogień na całą rundę. Czekamy na Was na Tarczyński Arenie. Dajcie nam energię!

Autor: Bartosz Rabenda, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław