Wydarzenia

Żivulić: Idziemy w dobrym kierunku

2019-12-19 12:00:00
Na konferencji prasowej przed ostatnim meczem Śląska Wrocław w 2019 roku, na pytania dziennikarzy odpowiedział Diego Żivulić, pomocnik WKS-u.
Każdy trener ma swoją filozofię gry. Zanim tutaj przyszedłem, nie wiedziałem, że wszyscy zawodnicy dostają ocenę po meczu. Myślę, że każdy, kto gra w piłkę, wie jak się spisał w danym meczu. Nie jestem typem, który podchodzi do trenera i pyta się jaką dostał ocenę.
 
Nie wygraliśmy ostatnich dwóch spotkań, ale myślę, że jeśli będziemy szli w kierunku, który sobie wyznaczyliśmy, nie będziemy mieć problemów. Wiemy jaką mamy jakość i musimy ją utrzymać. Bardzo ważne, by również po przerwie zimowej grać na tym samym poziomie i dobrze przygotować się do kolejnych spotkań.
 
Plusem tej ligi jest bardzo dobra organizacja. Są tutaj świetne warunki do grania, stadiony, kibice. Myślę, że w Ekstraklasie trochę brakuje dyscypliny w grze. Grają tu jednak doświadczeni zawodnicy i wydaje mi się, że nie trzeba się obawiać o przyszłość.
 
Przede wszystkim chcemy wygrywać i utrzymać się w górnej części tabeli. Do każdego meczu musimy podchodzić w pełni przygotowani. Nie możemy myśleć, że już teraz zrobiliśmy dobry wynik. Musimy zagrać na sto procent swoich możliwości w Krakowie i spróbować wygrać ten mecz.
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław