Wydarzenia

Żivulić: Moja adaptacja przebiega zgodnie z planem

2019-09-30 14:00:00
O swoim dotychczasowym pobycie w Polsce i przygotowaniach do meczu z Jagiellonią Białystok opowiedział Diego Żivulić, pomocnik Śląska Wrocław.
Diego miał dotychczas okazję grać w dwóch meczach ligowych, gdzie wystąpił jako zmiennik, oraz w spotkaniu Pucharu Polski z Widzewem Łódź. - Czuję się coraz lepiej, moja adaptacja przebiega zgodnie z planem. Jak na razie wchodziłem w meczach ligowych jako zmiennik w końcówkach, więc można było czuć presję, ponieważ w jednym ze spotkań remisowaliśmy, a w drugim przegrywaliśmy 0:1. Nie było przez to zbyt wiele piłki kombinacyjnej, tylko trzeba było skupić się na walce na boisku - mówi Żivulić.
 
Pomocnik Śląska zwrócił uwagę na niezwykłą atmosferę, panującą na Stadionie Wrocław. - Atmosfera jest bardzo fajna. Wszyscy kochają tutaj piłkę nożną i poświęcają jej wiele uwagi. Dobrze się gra w takim otoczeniu - dodaje Chorwat.
 
Wrocławianie przegrali w ubiegłym tygodniu pierwszy ligowy mecz w tym sezonie. W 10. kolejce PKO Ekstraklasy ulegli Koronie Kielce (0:1). Trójkolorowi będą mieli okazję do powrotu na zwycięską ścieżkę w meczu z Jagiellonią Białystok. - Trenujemy przed Jagiellonią tak, jak przed każdym innym meczem. Popełniliśmy kilka błędów w poprzednich spotkaniach, ale myślę, że można wyciągnąć z nich wnioski i poprawić się w kolejnych meczach - podsumowuje pomocnik Śląska Wrocław.
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław