Wydarzenia

AMP Futbol: Świetne występy w III serii gier!

2024-06-24 12:00:00
Członkowie Amp Futbolowego Śląska w ubiegły weekend (22-23 czerwca) przystąpili do trzeciego turnieju rozgrywanego w ramach sezonu 2024 PZU Amp Futbol Ekstraklasy.

Podopieczni trenera Krzysztofa Węgrzyna do turnieju w Radomiu przystępowali z 3 miejsca w tabeli ligowej. W poprzednich spotkaniach, które rozgrywane były w marcu oraz maju, ekipa Śląska wywalczyła 22 punkty. Więcej, bo kolejno 27 i 28 punktów miały tylko zespoły TSP Kuloodporni Bielsko-Białej oraz Wisły Kraków. O poprzednim turnieju można przeczytać TUTAJ.

 

Sobotnie mecze były dla zawodników WKS-u o tyle istotne, że mierzyli się w nich z goniącą w ligowej tabeli Legią Warszawa oraz liderem – Wisłą Kraków. Rezultaty poszczególnych spotkań mogłyby więc znacząco wpłynąć na kształt tabeli ligowej. Drużyny ze stolicy małopolski pokonań się nie udało, choć na pewno wywalczony punkt należy docenić, szczególnie mając w pamięci wynik pierwszego meczu między zespołami, w którym WKS uległ Białej Gwieździe aż 1:7. 

 

Śląsk Wrocław – Wisła Kraków 2:2 (0:1)

Bramki: K. Grygiel 12′ (Wisła), M. Chrharh 21′ (Śląsk), K. Grygiel 28′ (Wisła), I. Sbiyaa 40′+3 (Śląsk)

 

W konfrontacji z Legią Warszawa było już o wiele lepiej – pewne zwycięstwo 4:1 pozwoliło Śląskowi odskoczyć od goniących ich rywali na dystans 5 punktów. Hat-trick, którym popisał się w meczu ze stołecznym klubem Ilyass Sbiyaa tylko potwierdził jego genialną dyspozycję na tym turnieju.

 

Śląsk Wrocław – Legia Warszawa 4:1 (2:0)

Bramki: I. Sbiyaa (Śląsk) 2′, I. Sbiyaa (Śląsk) 10′, M. Moroz (Legia) 30′, M. Chrharh (Śląsk) 32′, I. Sbiyaa (Śląsk) 39′

 

Po czterech punktach wywalczonych w dwóch sobotnich spotkaniach przyszedł czas na niedzielną rywalizację. Tam rywalami WKS-u był gospodarz turnieju Radomiak Radom oraz Warta Poznań.

 

Do spotkania z Radomiakiem można było podejść z lekką dozą optymizmu. Rywale Śląska pierwszego dnia zawodów zdołali zdobyć tylko jeden, jednocześnie pierwszy w tym sezonie punkt po bezbramkowym remisie ze Stalą Rzeszów. Naturalnie faworytami tej rywalizacji był więc Śląsk Wrocław. Oczekiwania wobec wrocławian zostały spełnione, a podopieczni trenera Węgrzyna zwyciężyli 2:0. 

 

Radomiak Radom – Śląsk Wrocław 0:2 (0:1)

Bramki: M. Ślusarczyk (Śląsk) 17′, Ł. Mazurowski (Śląsk) 32′

 

Ostatnim rywalem WKS-u w meczach rozgrywanych w ramach III turnieju PZU Amp Futbol Ekstraklasy 2024 była Warta Poznań. Zawodnicy odnieśli kolejne przekonujące zwycięstwo, a punkty wywalczone w starciu z jednym z bezpośrednich rywali w ligowej tabeli pozwoliły Śląskowi zbudować po tym turnieju bezpieczną, 6-punktową przewagę.

 

Śląsk Wrocław – Warta Poznań 3:0 (2:0)

Bramki: I. Sbiyaa (Śląsk) 5’, A. Ali (Śląsk) 20’, M. Chrharh (Śląsk) 34’


 

Po trzecim turnieju drużyna Śląsk Wrocław utrzymała 3 miejsce w PZU Amp Futbol Ekstraklasie, zyskała jednak większą przewagę nad rywalami zajmującymi niższe miejsca w tabeli, która prezentuje się następująco:

 

1. Wisła Kraków pkt. 28

2. TSP Kuloodporni Bielsko-Biała pkt. 27

3. Śląsk Wrocław pkt. 22

4. Warta Poznań pkt. 16

5. Legia Warszawa pkt. 13

6. Stal Rzeszów pkt. 10

7. Pokrowa Lwów pkt. 4

8. Radomiak Radom pkt. 1

 

Przed naszymi Amp Futbolistami jeszcze 4 turnieje! Najbliższy z nich odbędzie się w dniach 31 sierpnia – 1 września w Krakowie.

Autor: Kacper Karolczyk, Fot. WKS Śląsk Wrocław Amp Futbol

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław