Wydarzenia

Peter Pokorny: To był dobry sprawdzian

2024-01-17 16:20:00
Śląsk Wrocław ma już za sobą pierwsze starcie w 2024 roku. W sparingowym spotkaniu wrocławianie nieźle zaprezentowali się przeciwko Dinamu Zagrzeb, ale ostatecznie przegrali 2:3. O stanie murawy, przebiegu meczu, powrocie po kontuzji oraz ciągłej pracy mówił Peter Pokorny.

Peter Pokorny: Jestem szczęśliwy, że nikt nie złapał dziś kontuzji, bo warunki były naprawdę trudne. Patrząc na to jak wyglądało boisko, myślę, że zagraliśmy bardzo dobrze. Testowaliśmy to, nad czym pracujemy na zgrupowaniu. Czekamy już na kolejny sparing, aby pokazać większą jakość.

Sądzę, że z moim zdrowiem jest już w porządku. Grało mi się dobrze. Najważniejsze było uniknąć kolejnego razu przy takiej pogodzie. Cieszę się, że mogę już prezentować się na boisku.

To oczywiście był trudny mecz. Dinamo jest naprawdę mocnym klubem z dużą historią. Ostatecznie przegrywamy, ale to był wyrównany pojedynek. Oba zespoły mogły go wygrać. Każdy pokazał swoje mocne strony. To dla nas świetny sprawdzian przed meczami w lidze.

To jest okres przygotowawczy. Nikt tego nie lubi, ale trzeba przez niego dobrze przejść. Teraz trochę odpoczynku i dalszej pracy. Mamy kilka dni do kolejnego sparingu. W nim też chcemy dobrze się zaprezentować.

Kąpiele w morzu, jeśli można je nazwać morsowaniem, to mój sposób na regenerację i codziennie korzystam z tej formy. Na początku chodziłem sam, ale podczas kolejnych dni coraz więcej piłkarzy się do nas dołącza (śmiech).

W sprzedaży są już dostępne bilety na pierwszy mecz WKS-u w rundzie wiosennej. Kup wejściówkę TUTAJ i pomóż nam zrobić #KompletNaŚląsk3.

Autor: Bartosz Rabenda, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław