Wydarzenia

Riga FC rywalem Śląska w Lidze Konferencji UEFA

2024-06-19 14:20:00
Wicemistrz Łotwy, Riga FC, będzie przeciwnikiem Śląska w II rundzie eliminacji Ligi Konferencji UEFA. Pierwszy mecz wrocławianie rozegrają na wyjeździe.
Losowanie w szwajcarskim Nyonie przyniosło dużo emocji - poznaliśmy bowiem rywala, który będzie pierwszą przeszkodą Śląska Wrocław w eliminacjach Ligi Konferencji UEFA. WKS, czyli aktualny wicemistrz Polski, ostatni raz mierzył się w tych rozgrywkach w 2021 roku. Wówczas podopieczni Jacka Magiery pokonali estońskie Paide i ormiański Ararat, ulegając izraelskiemu Hapoelowi.

Tym razem Śląsk rozpoczyna zmagania od II rundy elimiacji. Los zestawił wrocławian z wicemistrzem Łotwy, czyli Riga FC. Klub ze stolicy trzykrotnie zdobywał tytuł mistrza (2018, 2019, 2020), a dwukrotnie puchar kraju (2018, 2023). Od 2018 roku za każdym razem występują w eliminacjach europejskich pucharów. Co ważne, liga na Łotwie gra systemem wiosna-jesień, więc rywal Śląska jest już w trakcie rozgrywek, zajmując obecnie drugie miejsce w tabeli.

- Za nami intensywne dwa dni w Nyonie. Szkolenia, mnóstwo informacji, losowanie. Ostatecznie wracamy do Wrocławia z rywalem w postaci wicemistrza Łotwy i myślę, że przed nami naprawdę ciekawy dwumecz - mówi Patryk Załęczny, prezes Śląska Wrocław. - Czeka nas daleki wyjazd, ale tego należy się spodziewać w Lidze Konferencji UEFA. Pracujemy, by zarówno sportowo, jak i organizacyjnie, być w pełni gotowym na europejską rywalizację – dodaje.

- Chcemy jak najdłużej grać w Europie, zatem do rywalizacji z drużyną z Rygi podchodzimy tak, że chcemy wygrać i awansować. Do pierwszego meczu jeszcze ponad miesiąc, teraz w pełni koncentrujemy się na okresie przygotowawczym. Niezależnie od rywala musimy przygotować się perfekcyjnie – komentuje Jacek Magiera, trener Śląska Wrocław.

Pierwszy mecz 25 lipca na Łotwie, rewanż 1 sierpnia we Wrocławiu. Przypominamy, że karnetowicze mają pierwszeństwo zakupu biletów na mecze Ligi Konferencji UEFA!
Autor: Jędrzej Rybak

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław