Wydarzenia

10. taka pomoc!

2020-04-29 16:10:00
Już do dziesięciu szpitali i placówek medycznych dotarła pomoc od kibiców WKS-u ze Stowarzyszenia Wielki Śląsk. Fani Trójkolorowych bardzo mocno angażują się w walkę ze skutkami epidemii.
Jubileuszowa, dziesiąta wizyta z pomocą i wsparciem miała miejsce w Klinice Pediatrii i Chorób Infekcyjnych, która mieści się we Wrocławiu przy ulicy Chałubińskiego.
 
Fani WKS-u pomagają szpitalom, klinikom, centrum zdrowia, placówkom medycznym, czyli tym miejscom, w którym toczy się najtrudniejsza walka ze skutkami epidemii COVID-19. Na "pierwszej linii frontu" potrzeby są ogromne, dlatego tak ważne jest bezinteresowne wsparcie i zbiórki żywności czy artykułów higienicznych.
 
Wśród lokalizacji, które z pomocą odwiedzili już kibice Śląska znajdują się obecnie:
 
- Wojewódzki Szpital Specjalistyczny przy ulicy Koszarowej
- Pogotowie Ratunkowe i Ratowników Medycznych z Podstacji przy ulicy Ziębickiej
- Uniwersytecki Szpital Kliniczny przy ulicy Borowskiej
- Dolnośląskie Centrum Onkologii przy placu Hirszfelda
- Szpital Specjalistyczny im. A. Falkiewicza przy ulicy Warszawskiej
- Dolnośląskie Centrum Transplantacji przy ulicy Grabiszyńskiej
- Wojewódzki szpital specjalistyczny przy ulicy Kamieńskiego
- Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka Centrum Medycyny Ratunkowej przy ulicy Gen. Augusta Emila Fieldorfa.
- Dolnośląskie Centrum Zdrowia Psychicznego przy wybrzeżu Józefa Conrada-Korzeniowskiego 18.
- Klinika Pediatrii i Chorób Infekcyjnych przy ulicy Chałubińskiego
 
Do szpitala, w którym znajdują się najmłodsi pacjenci, dość mocno narażeni na obecnie panującego wirusa, a także obciążeni innymi chorobami, fani WKS-u zawieźli standardowy zestaw artykułów spożywczych oraz higienicznych w ilościach hurtowych. Było to m.in. 3300 małych butelek wody mineralnej (bardziej poręcznych dla maluchów), soki, środki czystości, a także prawdziwy specjał - kilkaset specjalnie uszytych maseczek z motywem bajkowym, co ma na celu choć w niewielkim stopniu umilić pobyt w szpitalu jego małym pacjentom.
 
Za wymierną pomoc przy stworzeniu maseczek nalezą się podziękowania dla Fan Clubów Śląska z Kątów Wrocławskich, Brzegu Dolnego oraz Skokowej, których przedstawiciele przekazali środki finansowe, bardzo przyczyniając się do uszycia tych okazjonalnych maseczek. Dodatkowo FC Kąty Wrocławskie do szpitala przyjechały autem osobowym zapakowanym różnorakimi. Delegacja w klinice wzmocniona była również kibicami z grupy Nabojka.
 
Organizatorzy ze Stowarzyszenia Wielki Śląsk dziękują wszystkim zaangażowanym fanclubom, kibicom, darczyńcom, a w szczególności firmie logistycznej JAS-FBG S.A. oraz oddziałowi Coca-Coli na Stadionie Wrocław za przekazaną wodę.
 
Pomocy już było dużo, ale to jeszcze nie koniec! Plany kibiców nadal są ambitne. Wszystkich zachęcamy do wsparcia zbiórek na rzecz służb medycznych. Artykuły spożywcze i higieniczne można pozostawiać pod schodami wejściowymi do budynku klubowego przy ulicy Oporowskiej 62 w godzinach 9-19 oraz w siedzibie Stowarzyszenia Kibiców Wielki Śląsk i ośrodka Kibice Razem przy ulicy Szewskiej 66/67A w godzinach 10-15. Każdy może pomóc!
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Stowarzyszenie Wielki Śląsk

Zobacz również