Wydarzenia

11 na 70-lecie wybrana!

2017-07-14 14:30:00
Wyjątowy plebiscyt z okazji 70-lecia Śląska Wrocław rozstrzygnięty. Zwycięzcy zostali uhonorowani podczas prezentacji WKS-u przy ulicy Oporowskiej.
Śląsk Wrocław, Stowarzyszenie Kibice Razem Śląsk Wrocław, Wielki Śląsk oraz Gazeta Wrocławska - to orgzniazatorzy plebiscytu, w którym kibice WKS-u głosowali na "jedenastkę" wszech czasów zielono-biało-czerwonych.

Na specjalnej stronie internetowej LegendyŚląska.pl fani Trójkolorowych do 26 czerwca oddawali swoje głosy i formowali #11na70-lecie. Ogłoszenie wyników i wręczenie dyplomów wyróżnionym zawodnikom odbyło się w wyjątkowej scenerii - na scenie na stadionie przy ulicy Oporowskiej. Oto nagrodzeni:

11 na 70-lecie: Janusz Jedynak - Piotr Celeban, Władysław Żmuda II, Mariusz Pawelec - Dariusz Sztylka, Krzysztof Ulatowski, Ryszard Tarasiewicz, Józef Kwiatkowski, Waldemar Prusik, Tadeusz Pawłowski - Janusz Sybis

Trener 70-lecia: Orest Lenczyk

Obcokrajowiec 70-lecia: Marian KelemenKapituła przyznała również wyróżnienia specjalne:

Trener: Władysław Żmuda I

Bramkarz: Zygmunt Kalinowski

Obrońcy: Mieczysław Kopycki, Waldemar Tęsiorowski

Pomocnicy: Sebastian Mila, Zygmunt Garłowski

Napastnicy: Mieczysław Jurecki, Paweł Śpiewok

Zdecydowana większość wyróżnionych uświetniła swoją obecnością prezentacją Śląska Wrocław, rozdanie nagród i ogloszenie wyników. Legendy miały również okazję do spotkania, rozmów i wspomnień. - To dużo znaczy, by spotkać się po tylu latach. Bardzo fajnie, że Śląsk zorganizował takie wydarzenie. To kapitalna rzecz. Również dzięki temu klub ma swoją wartość - mówi Paweł Śpiewok, współautor pierwszego awansu WKS-u do najwyższej klasy rozgrywkowej.Niektórzy uhonorowani zawodnicy nie kryli zaskoczenia. - To duża niespodzianka dla mnie. Jestem obok wielkich piłkarzy, których wcześniej podziwiałem na boisku. To jedno z największych wyróżnień w mojej karierze - mówił Dariusz Sztylka. A innych wybór do drużyny marzeń nie dziwił. Bo nie mógł. - Nie było dużego zaskoczenia, ale zawsze jest niewiadomo. Przez 70 lat w Śląsku grało wielu wspaniałych piłkarzy. Dla mnie osobiście to naprawde duże wyróżnienie - komentował z kolei Ryszard Tarasiewicz.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy. Bez Was historia Śląska Wrocław byłaby znacznie uboższa. To wielki honor i zaszczyt dla całego Klubu. Dziękujemy!Autor: Biuro Prasowe, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również