Wydarzenia

Adrian Bukowski trenował z pierwszym zespołem

2021-04-26 18:30:00
Kolejny młody zawodnik WKS-u dostał szansę uczestnictwa w zajęciach pod okiem trenera Jacka Magiery. Grający na co dzień w II-ligowym zespole Adrian Bukowski został zaproszony przez sztab szkoleniowy na trening pierwszej drużyny Śląska Wrocław.
Urodzony w 2003 roku Bukowski trafił do Wrocławia na początku tego roku z Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębia Lubin, gdzie występował przeważnie w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. W barwach Śląska otrzymał z kolei możliwość sprawdzenia się na poziomie eWinner 2. ligi, rozgrywając wiosną 10 spotkań (w tym 6 w pierwszym składzie). Adrian pojawiał się na murawie na swojej nominalnej pozycji, czyli w środku pomocy, a także z konieczności w obronie. Jego dobra postawa nie umknęła uwadze sztabowi szkoleniowemu Jacka Magiery, który dał 18-latkowi szansę pokazania swoich umiejętności podczas zajęć z pierwszym zespołem.


 
- Każdy piłkarz ma dbać o siebie i być gotowym. Odpowiednie przygotowanie, "mental" i nastawienie mogą spowodować, że zawodnik przeskoczy dwa poziomy rozgrywkowe – mówił na jednej z konferencji prasowych szkoleniowiec WKS-u Jacek Magiera. Słowa opiekuna Wojskowych odnosiły się do Konrada Poprawy, który dobrą dyspozycją w drugiej drużynie zapracował na grę w PKO Ekstraklasie. Przykład środkowego obrońcy wrocławian - ale również innych graczy: Oliviera Wyparta, Szymona Krocza, Pawła Budzyńskiego i teraz Adriana Bukowskiego, którzy pojawiają się na treningach pierwszej drużyny - pokazuje konkretną ścieżkę rozwoju dla młodych piłkarzy WKS-u. O tym, że warto ciężko i cierpliwie pracować przekonał się też ostatnio Szymon Lewkot, który w spotkaniu z Rakowem zaliczył swój debiut w wyjściowej „jedenastce” Śląska Wrocław.

Tak trzymaj, Adrian! Powodzenia!

Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również