Wydarzenia

Akademia otwarta na Wrocław

2018-06-08 11:00:00
Ponad 200 młodych adeptów piłki nożnej wzięło udział w testach do drużyn piłkarskich Akademii Piłkarskiej WKS Śląsk Wrocław. - Jesteśmy zadowoleni z przebiegu testów. Każdy był mile widziany, a wiemy przecież, że chłopcy z Wrocławia identyfikują się ze Śląskiem i ich marzeniem jest gra w zielono-biało-czerwonych barwach. Najlepsi zostali zaproszeni na treningi – podsumowuje szef szkolenia Arkadiusz Bator.
Jak co roku trenerzy akademii zorganizowali profesjonalne testy do drużyn młodzieżowych. Wziąć w nich udział mógł każdy z roczników 2001-2013 i nie była wymagana przynależność klubowa. To kolejna inicjatywa klubu, który chce być dostępny dla wszystkich.

- Na testy zaprosiliśmy piłkarzy do wszystkich roczników akademii, od U6 do U19. Chcemy być otwarci na Wrocław i dać każdemu szansę na grę w Śląsku. Jesteśmy nieodłączną częścią historii Wrocławia i poprzez takie działania utożsamiamy klub z miastem – mówi szef szkolenia w Akademii Śląska Arkadiusz Bator. – Oczywiście najlepsi otrzymali zaproszenia na nasze treningi i mają szansę na stałe zostać u nas. Zdecydowana większość piłkarzy pochodziła z Wrocławia i okolic, ale na testach pojawili się również chłopcy między innymi z Zielonej Góry czy Słupska. Nabory trwały cztery dni i podzielone były na konkretne kategorie wiekowe. W dwóch najstarszych grupach badano między innymi szybkość na 30 metrach za pomocą fotokomórek. Następnym etapem były gry małe i duże z wytycznymi od trenerów. Cześć praktyczną poprzedził krótki wstęp teoretyczny.

- Co roku organizujemy takie wydarzenie i nie ma tu podziału na lepszych i gorszych. Wszyscy chętni są mile widziani, a wiemy, że dzieci z Wrocławia identyfikują się ze Śląskiem – kontynuuje szef szkolenia. – Każdy uczestnik był obserwowany przez kilku trenerów, by margines błędu w ocenie był jak najmniejszy. Dla nas również jest to bardzo ciekawe przedsięwzięcie, ponieważ możemy wyłowić perełki dosłownie z podwórka. Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu testów i na pewno zorganizujemy kolejną edycję – dodaje Arkadiusz Bator. 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za obecność. Hej Śląsk! 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Śląsk Wrocław

Zobacz również