Wydarzenia

Broź: Wygrana daje trochę oddechu

2019-05-05 18:15:00
- Zwycięstwo cieszy, ale nie do końca. Tą wygraną nie zapewniliśmy sobie przecież utrzymania. Trzy punkty dają nam trochę oddechu przed walką w kolejnych meczach - mówi Łukasz Broź po wygranej Śląska w Sosnowcu (4:2).
Łukasz Broź: Potrzebowaliśmy dziś punktów, a nie punktu. I to się udało. Zwycięstwo cieszy, ale nie do końca. Tą wygraną nie zapewniliśmy sobie przecież utrzymania. Trzy punkty dają nam trochę oddechu przed walką w kolejnych meczach. Będziemy walczyć do samego końca.
 
Po zmianie stron szybko straciliśmy bramkę na 1:1 i wiedzieliśmy, że trzeba dać z siebie jeszcze więcej. W takich spotkaniach konieczna jest reakcja na sytuacje boiskowe, odpowiedź na poczynania rywala. Cieszy to, że podnieśliśmy się, zdobyliśmy dość szybko dwie bramki i uspokoiliśmy grę.
 
Z pewnością czuję różnicę między grą na prawej a lewej obronie. Nie ma co ukrywać, że lewą nogę mam słabszą i zdarza mi się "zabierać" na prawa. Sytuacja jest jednak taka, a nie inna. Trener chce, bym grał na lewej, więc gram tam i staram się dawać drużynie jak najwięcej.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również