Wydarzenia

Cargounit - partner Śląska i Akademii

2019-10-25 14:00:00
Jednym z wielu komercyjnych partnerów Śląska Wrocław jest Cargounit, specjalizująca się w wynajmie lokomotyw i pojazdów pasażerskich. Reklamy firmy widoczne są na meczach, a jej wsparcie trafia również do Akademii Piłkarskiej.
Cargounit to jeden z liderów Europy Centralnej w działalności wynajmowania lokomotyw i pojazdów pasażerskich. - Aktualnie dysponujemy flotą aż 200 pojazdów, w większości przeznaczonych do ruchu towarowego. Współpracujemy ze wszystkimi polskimi przewoźnikami począwszy od PKP Cargo aż po małe lokalne firmy przewozowe -  mówi Piotr Ignasiak, Prezes Zarządu. Firma Cargounit jest ważnym partnerem komercyjnym Śląska Wrocław. W ramach umowy sponsoringowej wykupiła m.in. pakiet reklam, pojawiających się podczas meczów Śląska Wrocław.Wsparcie finansowe to jeden z filarów współpracy. Mocny akcent położono również na Akademię Piłkarską Śląska Wrocław i rozwój jej grup młodzieżowych. Cargounit jest sponsorem jednego rocznika z akademii, a jej logo wkrótce pojawi się na koszulkach młodych zawodników.

- Współpraca układa się bardzo dobrze, już od początku tego roku. To wrocławska firma, co jest dla nas bardzo ważne. Założyliśmy sobie, jako zarząd, że będziemy namawiać do współpracy lokalnych przedsiębiorców i tacy partnerzy jak Cargounit dają nam dużą satysfakcję - podkreśla Wojciech Bochnak, Wiceprezes Zarządu Śląska Wrocław.- Zdecydowaliśmy się na współpracę ze Śląskiem Wrocław bowiem to najbardziej rozpoznawalna drużyna nie tylko we Wrocławiu, ale i na Dolnym Śląsku. Szczerze przyznam, że nie wyobrażaliśmy sobie wspierania jakiegokolwiek innego klubu. Wiemy, że we Wrocławiu są bardzo duże oczekiwania i głód sukcesu sportowego, dlatego tym bardziej jest nam miło, że podjęliśmy współpracę ze Śląskiem. Warto zauważyć, że partnerem wrocławskiego klubu zostaliśmy w trudnym czasie, gdy zespół był zagrożony spadkiem. Od początku wierzyliśmy w ten projekt i mamy bardzo dużą satysfakcję z tego, jaką pozycję na sportowej scenie Śląsk aktualnie zajmuje, ale też jakie pozytywne zmiany zachodzą w samym klubie - komentuje Wojciech Gruszka, Menadżer ds. Kluczowych Klientów Cargounit.
 
Warto podkreślić również zaangażowanie nie tylko samej firmy, ale również jej pracowników, którzy są wiernymi kibicami WKS-u. Ich doping słychać podczas meczów Trójkolorowych na Stadionie Wrocław.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Dawid Antecki

Zobacz również