Wydarzenia

Celeban: Za nami dobry test

2019-01-23 20:00:00
- Za nami dobry test, z którego na pewno dużo możemy wynieść. Dobrze, że zagraliśmy z lepszym zespołem i lepszymi zawodnikami, bo wtedy się rozwijamy - mówi po meczu z Dinamem Zagrzeb (0:2) Piotr Celeban.
Piotr Celeban: Oczywiście naszym celem było zwycięstwo. Przeciwnik z wyższej półki, który gra w 1/16 finału Ligi Europejskiej i trzeba przyznać, że był wymagającym rywalem. Chcieliśmy wyjść wysoko, w pierwszej połowie wyglądało to obiecująco, ale błędy w drugiej części spowodowały, że przegraliśmy to spotkanie. Za nami dobry test, z którego na pewno dużo możemy wynieść. Dobrze, że zagraliśmy z lepszym zespołem i lepszymi zawodnikami, bo wtedy się rozwijamy. Potraktowaliśmy mecz jako solidną jednostkę treningową, każdy wybiegał mecz, zmęczenie nawarstwia się, ale po to jest to zgrupowanie. Przed nami analiza i sumienna praca na treningach.
 
Rywal stworzył sobie więcej okazji bramkowych. My popełniliśmy błędy, ale lepiej żeby zdarzały się one w takich meczach. Na pewno wpływ na to ma zmęczenie treningami, ale odpowiednią dyspozycję mamy wypracować na ligę. Teraz musimy popracować intensywnie, żeby każdy wszedł na swój poziom fizyczny. Przed nami jeszcze dwa wymagające mecze i z tego trzeba się cieszyć. Nie sztuką wygrać z drużynami z niższych lig, bo szkoleniowo niewiele nam to daje.
 
Widać, że Musonda dysponuje dużym potencjałem, ale musi nauczyć się naszej filozofii gry. Mam nadzieję, ze z każdym treningiem jego współpraca z zespołem będzie lepiej wyglądać i będziemy mieli z niego dużo pożytku. Krzysiek Mączyński już dziś pokazał, że nie jest przypadkowym zawodnikiem. To dla nas bardzo duże wzmocnienie, ale przed nami dużo pracy, by rozumieć się na boisku. Jestem przekonany, że obaj podniosą jakość sportową Śląska.
Autor: Jakub Hechner, Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również