Wydarzenia

Cholewiak: Każdy punkt jest na wagę złota

2018-04-19 12:05:00
- Termalica z pewnością będzie chciała zrobić wszystko, aby wygrać, ale my im w tym przeszkodzimy. Jedziemy do Niecieczy po trzy punkty – mówi przed piątkowym spotkaniem z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza Mateusz Cholewiak.
Mateusz Cholewiak: - Przychodziłem tu jako skrzydłowy i nadal się nim czuję, bo występowałem w tej roli przez większość kariery. Natomiast większej różnicy nie robi mi to, czy gram na prawej, czy na lewej stronie. Skrzydłowi często też się wymieniają. Jeśli chodzi o lewą obronę, trener postawił na mnie, ponieważ była taka potrzeba. Myślę, że zaczynam nabierać doświadczenia na tej pozycji. Choć oczywiście po powrocie do zdrowia nominalnych bocznych obrońców, mogę znów być ustawiany wyżej. 
 
Chciałem sprawdzić się na tle chłopaków i im pomóc, a nie przeszkadzać. W każdym meczu staram się dawać drużynie jak najwięcej. Znam swoją wartość, swoje umiejętności. Gra tutaj sprawia mi radość.
 
W grupie spadkowej każdy punkt jest na wagę złota. Wszyscy mają tę świadomość. Termalica z pewnością będzie chciała zrobić wszystko, aby wygrać, ale my im w tym przeszkodzimy. Jedziemy do Niecieczy po trzy punkty. 
 
Po zwycięstwach w Mielcu towarzyszyła nam piosenka „Miłość w Zakopanem”. Zobaczymy, czy tak będzie też w Śląsku. 
 
Autor: TS, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również