Wydarzenia

CLJ: Na szczycie bez zmian!

2017-09-16 13:45:00
Zespół Dariusza Sztylki, broniący pozycji lidera w tabeli Centralnej Ligi Juniorów, pewnie wygrał kolejny mecz. Tym razem pokonał przy Oporowskiej Piast Gliwice 7:0. Cztery bramki zdobył Bergier, po jednej bramce dołożyli Boruń, Młynarczyk i Pasternak.
Początek spotkania był wyrównany i nic nie zwiastowało późniejszych wydarzeń. Gra toczyła się głównie w środku pola, a żadna ze stron nie potrafiła wypracować sobie okazji strzeleckiej. 
 
Z upływem czasu jednak WKS coraz mocniej zaznaczał swoją dominację, aż w końcu w 20. minucie rozwiązał worek z bramkami. Wynik otworzył Bergier, który wykorzystał dobre dośrodkowanie Borunia. Chwilę później sam asystent wpisał się na listę strzelców, wykorzystując zamieszanie w polu karnym Piasta Gliwice.
 
Wrocławianie nie poprzestali na tym, mając korzystny wynik, grali na większym luzie i dążyli do zdobycia kolejnych bramek. Na gole nie trzeba było długo czekać. W 40. minucie Młynarczyk wykorzystał świetne prostopadłe podanie Buławskiego i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza gości. 
 
Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się. Trójkolorowi kontrolowali wydarzenia boiskowe i punktowali rywala. W II połowie Bergier dołożył trzy gole a jednym popisal się wprowadzony na murawę Pasternak!

Było to zasłużone zwycięstwo Śląska Wrocław. Cieszy wysoka wygrana i czyste konto Mynarskiego. 

Kolejny mecz Śląsk rozegra 23 września. Na wyjeźdźie zmierzy się z Wartą Poznań
 
 
Śląsk Wrocław – Piast Gliwice 7:0 (3:0)
Bramki:
 
1:0 Bergier 20’
2:0 Boruń 22’
3:0 Młynarczyk 40’
4:0 Bergier 50'
5:0 Bergier 80'
6:0 Pasternak 85'
7:0 Bergier 90+3
 
Śląsk: Mynarski – Ryl, Golak, Boruń, Sztylka (80' Golus), Kuriata (55' Musiał), Izydorczyk, Kotowicz (70' Lewkot), Młynarczyk, Buławski (65' Pasternak) – Bergier.
Trener: Dariusz Sztylka.
 
, Fot. Michał Krzyminski

Zobacz również