Wydarzenia

Co słychać u rywala: Cracovia

2022-08-18 15:30:00
Już w sobotę o godzinie 17:30 na Tarczyński Arena Śląsk Wrocław zmierzy się z Cracovią. Przed meczem przyglądamy się, co słychać u popularnych „Pasów”.
Początek sezonu w wykonaniu Cracovii był doprawdy imponujący, lecz na pierwszy schyłek formy nie trzeba było długo czekać. Podopieczni Jacka Zielińskiego we Wrocławiu będą chcieli wrócić na zwycięską ścieżkę.

Fenomenalny start


Cracovia zapowiadała przed startem sezonu, że chce walczyć o najwyższe cele i zrobi wszystko, by osiągać jak najlepsze wyniki. Może i frazes, lecz po pierwszych trzech kolejkach „Pasy” udowodniły, iż nie są to słowa rzucane na wiatr.

Na inaugurację sezonu 2022/23 Cracovia pokonała na wyjeździe Górnik Zabrze. Rywal mający w składzie Lukasa Podolskiego zawsze jest olbrzymim wyzwaniem, lecz krakowianinie w niezwykle przekonującym stylu zdołali zwyciężyć 2:0 po bramkach Michała Rakoczego i Floriana Loshaja. Pięć dni później rozpędzona drużyna ponownie nie dała najmniejszych szans rywalom – tym razem Koronie Kielce. Mecz również zakończył się wynikiem 2:0.

Jednak ten najważniejszy i najefektywniejszy mecz przyszedł wraz z 29 lipca. Wtedy do Krakowa zawitała Legia Warszawa, która niezależnie od sytuacji w tabeli, zawsze jest w stanie zwyciężyć. Podopieczni Jacka Zielińskiego jednak nie przestraszyli się stołecznego klubu i po fantastycznym występie wygrali aż 3:0. Do siatki trafiali Rakoczy, Makuch oraz Kallman. Po trzech kolejkach Cracovia miała komplet punktów, trzy czyste konta i siedem zdobytych bramek – bilans co najmniej imponujący.

Jacek Zieliński wciąż "to" ma


61-letni Jacek Zieliński 10 listopada 2021 roku ponownie objął Cracovię. Urodzony w Tarnobrzegu szkoleniowiec trenował „Pasy” w latach 2015-2017 i w ubiegłym sezonie powrócił, by pomóc zespołowi z Krakowa wrócić na właściwe tory.

W 2021 roku trener i jego drużyna potrzebowali trochę czasu. W końcu obejmowanie zespołu w połowie rozgrywek to twardy orzech do zgryzienia, lecz Zieliński poradził sobie naprawdę przyzwoicie. Zwycięstwa z między innymi Rakowem Częstochowa, Legią Warszawa i naszym Śląskiem Wrocław udowodniły, iż trener Jacek Zieliński najzwyczajniej w świecie wciąż „to” ma.

W pierwszych trzech kolejkach trwającego sezonu PKO BP Ekstraklasy 61-latek tym dobitniej pokazał, że jego pomysł na grę jest skuteczny. Zieliński potrafi odpowiednio zareagować na wydarzenia boiskowe, umie dostosować styl gry do swojego rywala i ma dar do wykorzystania potencjału poszczególnych zawodników. Przykładem tutaj jest Michał Rakoczy, który pod okiem doświadczonego trenera ciągle rozkwita.

Nie jest idealnie


Jak wspominaliśmy wcześniej – podczas pierwszych trzech kolejek gra Cracovii wyglądała imponująco, lecz moment schyłkowy przyszedł niespodziewanie wcześnie. Po fenomenalnym starcie „Pasy” w dwóch ostatnich spotkaniach musiały uznać wyższość rywali – najpierw przegrywając ze Stalą Mielec 1:2, a później z Piastem Gliwice 0:1.

We Wrocławiu Cracovia będzie chciała jak najszybciej wrócić na zwycięską ścieżkę, ale wrocławska defensywa już w tym sezonie zdołała udowodnić, iż nie boi się żadnego wyzwania. Przed nami interesujący mecz, który zapowiada się na bardzo wyrównany. Liczymy jednak, że zwycięsko z tego starcia wyjdzie – niepokonany u siebie – Śląsk.

Starcie „Wojskowych” z „Pasami” w sobotę o godzinie 17:30. Bilety TUTAJ.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również