Wydarzenia

Co słychać w ekipie żółto-niebieskich?

2017-07-16 09:00:00
Zdobywca Superpucharu Polski Arka Gdynia jest pierwszym rywalem Śląska w walce o ligowe punkty w sezonie 2017/2018 w LOTTO Ekstraklasie.
Arka Gdynia w poprzednim sezonie do ostatniej kolejki broniła się przed spadkiem, nie przeszkodziło jej to natomiast w wygraniu Pucharu Polski, który zagwarantował jej udział w trzeciej rundzie kwalifikacji Ligi Europy. Zespół trenera Ojrzyńskiego zmierzy się ze zwycięzcą dwumeczu  Ferencvaros Budapeszt - FC Midtjylland, a pierwszy mecz przewidziano na 27 lipca. Wcześniej żółto-niebieskich czeka jednak walka o punkty na krajowym podwórku.
 
W przerwie między sezonami w Arce miała miejsce rewolucja kadrowa. Z gdyńską drużyną pożegnali się między innymi Mateusz Szwoch, Dariusz Formella, Konrad Jałocha, Adrian Błąd, czy Josip Barisic. Dołączyli zaś Szymon Lewicki, Adrian Klimczak, Paweł Wojowski, Krzysztof Pilar, Adam Danch, Grzegorza Piesio, czy Rubena Jurado. Trener Ojrzyński jest więc w podobnej sytuacji, w jakiej znalazł się trener Urban w Śląsku Wrocław. W niespełna miesiąc czasu miał za zadanie stworzyć nowy zespół, a patrząc przez pryzmat zdobytego Superpucharu Polski po wygranej z Legią w Warszawie, cel zrealizował. 
 
- Zwycięstwo Arki z Legią w Superpucharze zdziwiło mnie. Taka jest jednak piłka. Arka była dobrze zorganizowana w defensywie, nie zostawiała dużo miejsca piłkarzom Legii. Było widać determinację jednak słabszej drużyny, bo nie czarujmy się, że Legia była faworytem – chwalił rywala trener Śląska Jan Urban.
 
Żółto-niebiescy przed sezonem rozegrali trzy sparingi. Zremisowali 1:1 z mistrzem Cypru Apoelem Nikozja oraz przegrali Sandecją Nowy Sącz 0:2 i z Spartaksem Jurmał 1:2. W pierwszym meczu LOTTO Ekstraklasy w zespole Arki zabraknie Hofbauera i Łukasiewicza, którzy są kontuzjowani. -  Celem będzie utrzymanie. Tu się nic nie zmieniło. Zaczynamy ligę, chociaż okienko transferowe jeszcze jest otwarte do końca sierpnia. Super było by znaleźć się w górnej ósemce. Każda drużyna o to gra i my również. Wtedy utrzymanie jest już zapewnione i mamy większy komfort gry w tych dodatkowych 7 kolejkach – mówił przed meczem ze Śląskiem Leszek Ojrzyński. Spotkanie rozpocznie się w niedzielę, 16 lipca o godz. 15:30 w Gdyni.
 
Warto również odnotować, że od czerwca 2017 roku Arką zarządza nowy właściciel. Otóż 60,75 procent akcji spółki nabył 20-letni Dominik Midak.
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również