Wydarzenia

Cotra i Chrapek po remisie

2017-09-29 20:00:00
Djordje Cotra i Michał Chrapek komentują remis 1:1 z Sandecją Nowy Sącz.
Djordje Cotra: Dla nas jest to tylko remis. Nie ułatwialiśmy sobie zadania, wydawałoby się, że kontrolujemy mecz, a w łatwy sposób tracimy bramkę… W drugiej połowie graliśmy dokładnie to, co chciał przeciwnik. Było dużo walki i przepychania, ale mało gry. Nie możemy dostosowywać się do stylu rywali. Sandecja była agresywna, ale my mimo wszystko powinniśmy mieć inicjatywę i odpowiadać szybkimi atakami. 
 
Ten mecz powinniśmy zakończyć zwycięstwem, ale musimy iść dalej. Remisem nie jesteśmy zadowoleni, musimy od siebie wymagać znacznie więcej, bo wiemy, że stać nas na o wiele więcej. 


Michał Chrapek: Szkoda remisu i szkoda tej pierwszej sytuacji, na samym początku. W 1. min mieliśmy okazję otworzyć wynik, świetnie weszlibyśmy w mecz, a przeciwnika sporo by to kosztowało. Ale w pierwszej połowię graliśmy w miarę dobrze, stwarzaliśmy sytuacje. Wiadomo, Sandecja też miała swoje, trzeba im to oddać. Ale uważam, że powinniśmy schodzić do szatni na prowadzeniu.
 
Druga połowa była nerwowa w naszym wykonaniu. Gra była szarpana, nie mogliśmy utrzymać dłużej piłki, przegrać jej z jednej na drugą stronę, tak jak zwykle to robimy w ataku pozycyjnym. Piłka nam uciekała, a przeciwnik był agresywny i starał się to wykorzystywać.
 
Miałem lekki uraz po meczu z Lechem, do środy praktycznie nie trenowałem. I trener podjął dziś decyzję, bym zaczął mecz na ławce.
Autor: Michał Krzyminski, Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również